30 Декември, 2025

Мъжът, заплашвал Митева и Борисов: Платиха ми, за да изпратя писмата

Мъжът, заплашвал Митева и Борисов: Платиха ми, за да изпратя писмата

Любомир Яков

Любомир Яков вече е с мярка "задържане под стража"

Софийският градски съд потвърди мярката "задържане под стража" на 26-годишния Любомир Яков, обвинен за оправени заплахи към Ива Митева и Бойко Борисов, съобщиха от съда, пише dir.bg.

Младият мъж бе арестуван за втори път от полицията в Стара Загора на 28 октомври, само две седмици, след като бе осъден за закана за убийство към председателя на 46-ото НС Ива Митева. Този път Яков изпратил мейл до Министерство на правосъдието, в който отправя смъртни заплахи както срещу Митева, така и срещу лидера на ГЕРБ Бойко Борисов.

Съдът прие, че може да се направи предположение, че именно обвиняемият е изпратил заплашителните имейли, както и че може да се укрие или да извърши престъпление, ако му бъде определена по-лека мярка.

Любомир Яков поиска отвод на съдебния състав с обяснението, че няма нищо против конкретните съдии, но заради политическата обстановка, решението им може да бъде политически мотивирано. След като съдът отхвърли искането за отвод, Яков заяви, че са му платили, за да изпрати заплашителните имейли, но категорично отказа да каже кой му е дал парите.

Определението на СГС е окончателно и не подлежи на жалба или протест.
Сподели:

Коментари (0)

Дързък грабеж в София: Маскиран мъж с автомат и граната нахлу в магазин, взе част от оборота

Дързък грабеж в София: Маскиран мъж с автомат и граната нахлу в магазин, взе част от оборота

Нападателят е избягал заедно със съучастника си - двамата са се укрили в жилищния блок, но впоследствие са били заловени.

Съдът увеличи двойно гаранцията на бившия директор на 138-о училище - вече е 10 000 лв.

Съдът увеличи двойно гаранцията на бившия директор на 138-о училище - вече е 10 000 лв.

Прокуратурата заяви, че Евтимов е лице с висока степен на обществена опасност и ако не е в ареста, може да извърши друго престъпление.

Бившият директор на 138-о училище отново твърди, че не е знаел за камерите в тоалетните

Бившият директор на 138-о училище отново твърди, че не е знаел за камерите в тоалетните

В дома на Евтимов разследващите намериха 11 флашки със записи от камерите в тоалетните на учебното заведение.