Тогава вече да види света наопаки, ще стане мазало
Журналистът Мажд Алгафари изуми зрителите тази сутрин в ефира на Нова тв. Той така яростно защитаваше Русия и се нахвърли на САЩ заради събитията в Сирия, че наподоби ЗКПЧ от българската армия през 70-те, ако не и през 60-те. Алгафари беше наистина смайващ със своя плам в стил СССР-пропаганда..
"Повечето наши медии гледат какво пишат западните медии, никой не се обръща към агенция САНА или ТАСС", нито към другите независими агенции", каза той, без да го е грижа, че повечето от тях непрекъснато цитират руската агенция. И усетил, че се е увлякъл обясни, че и те са зависими в някаква степен. Показателно...Екипът, който организира войните в САЩ още не се е сменил, пак използва фразата за срок от 48 часа, както заплаши преди време Садам Хюсейн", отсече той.
"А нека Тръмп да посмее да удари, тогава вече да види света наопаки, ще стане мазало", обясни "авторитетно" той.
Алгафари обясни също, че нямала пострадали от химическата атака, това били актьори. Операторът на кадрите пък говорел с египетски акцент.
Още от Свят
Руско антивоенно движение и СБУ взривили путинския подполковник в Санкт Петербург
Както съобщава „Фонтанка“, самоделно взривно устройство е било поставено под дъното на автомобила на загиналия от 24-годишна жена.
Швеция разполага изтребители и военни кораби във Финландия за охрана на границите ѝ
"Шведската техника ще укрепи по-конкретно въздушното наблюдение, което ще разтовари финландските въоръжени сили, за да могат пълноценно да се съсредоточат върху задачите си по отблъскване на потенциални заплахи"
Наки: В Русия вече организират бунтове и пречат на полицаите да залавят хора за войната
" Всички пера на руския бюджет се режат до живо, с изключение на войната и социалните разходи", казва той