5 Февруари, 2026

Медиен съветник от кабинета на "Орешарски" поема Би Ай Ти

Медиен съветник от кабинета на "Орешарски" поема Би Ай Ти

За влизането на Веселин Иванов в мениджмънта на медията се разбира от документите по вписването на сделката

Медийният съветник на вицепремиера в кабинета "Орешарски" Зинаида Златанова - Веселин Иванов, ще влезе в управлението на Би Ай Телевизия, съобщи "Капитал". Преди дни се разбра, че телевизията има нов собственик - учреденото преди три месеца "Интерактив ТВ системс България" АД.

За влизането на Иванов в мениджмънта на Би Ай Ти се разбира от документите по вписването на сделката, подадени до Търговския регистър. В момента той е главен редактор на сайта "Правен свят", който наскоро смени собственика си и зае редакционна линия в синхрон с интересите на главния прокурор Сотир Цацаров и депутата от ДПС Делян Пеевски, отбелязва изданието. Преди това е работил в телевизия "Европа" и в някогашната телевизия "Про БГ", притежавана от Красимир Гергов.

Вписването на новия собственик на Би Ай Ти е забавено, тъй като според Агенцията по вписванията подадените документи не отговарят на изискванията, въведени с последните промени в Търговския закон. При учредяването на дружеството"Интерактив ТВ системс България" акции са записали телевизионният продуцент Мирослав Янев (99%), който е новият изпълнителен директор на Би Ай Ти, и фирмата "Интерактив ТВ системс" ООД (1%), в която той има 50%, а останалите са на Момчил Дуканов. Капиталът на "Интерактив ТВ системс България" АД е внесен в Първа инвестиционна банка.
Сподели:

Коментари (0)

Радан Кънев:  Борисов е завил пред Вебер, че специални проблеми между САЩ и България са наложили подписването на Хартата за мир, но няма да бъде ратифицирана

Радан Кънев: Борисов е завил пред Вебер, че специални проблеми между САЩ и България са наложили подписването на Хартата за мир, но няма да бъде ратифицирана

Според евродепутата обяснението, дадено в европейския контекст, се разминава с това, което е било представено пред българската публика.„Подчертавам, че това е обмен на реплики пред стотици хора - депутати и служители на депутатите, на групата и на ЕП. Никога не цитирам публично лични разговори“, заяви той

Николай Нанков изпълни ангажимент към жителите на Дерманци, интензивният трафик се извежда извън централната част на селото

Николай Нанков изпълни ангажимент към жителите на Дерманци, интензивният трафик се извежда извън централната част на селото

"В селото живеят над 2000 души и заради добрите пътни връзки и новия лот на “Хемус” то се населява с все повече млади и активни хора със семействата им"

Христо Грозев стана  "Европейски журналист на годината“

Христо Грозев стана "Европейски журналист на годината“

Присъдиха му една от най-престижните журналистически награди в Европа за разследването на Ян Марсалек, Wirecard и връзките му с руските тайни служби.