14 Май, 2026

Медведев беше посрещнат от Борисов пред паметника на Незнайния воин

Медведев беше посрещнат от Борисов пред паметника на Незнайния воин

Дмитрий Медведев и Бойко Борисов

Двамата минаха по червения килим, придружавани от руския посланик у нас

Премиерите на България и Русия Бойко Борисов и Дмитрий Медведев ще проведат в сградата на Министерския съвет разговори на четири очи, последван от пленарна среща на двете делегации. Основните теми, които са обсъдени между българската и руската страна, са свързани със сътрудничеството в енергетиката, икономиката и туризма.

Двамата премиери минаха по червения килим пред паметника на Незнайния воин. Борисов и Медведев бяха придружавани от руския посланик у нас Анатолий Макаров. Борисов и Медведев поднесоха венци пред паметника. Церемонията започна с изпълнение на двата химна от гвардейския духов оркестър. В българската делегация участват министрите Екатерина Захариева, Емил Караниколов, Николина Ангелкова, Теменужка Петкова и Бисер Петков. След церемонията премиерите отидоха в Министерски съвет, където след разговорите на четири очи ще дадат брифинг. 

Сподели:

Коментари (0)

Сияна трябва да остане последната. Когато няма справедливост, безнаказаността убива отново

Сияна трябва да остане последната. Когато няма справедливост, безнаказаността убива отново

"Вероятно ще има окончателна присъда след 7-8 години. Както в повечето подобни случаи. Аз не съм съгласен с това и няма да се примиря", казва Николай Попов

Протест срещу цигуларя на Кремъл: Путин е убиец, Репин - съучастник

Протест срещу цигуларя на Кремъл: Путин е убиец, Репин - съучастник

Протестиращите носеха български, украински и европейски флагове, също и постери, на които се виждаше цигулка, от която капе кръв - на фона на причинените от Русия разрушения в Украйна

 Мартин Димитров Това е безумно! Мерките на Радев покачват инфлацията

Мартин Димитров Това е безумно! Мерките на Радев покачват инфлацията

Той подчерта, че проблем с растящите цени действително има, но според него причините са другаде – международното поскъпване на петрола заради войната и високите държавни разходи.