31 Юли, 2026

Медведев към Борисов: Имаме щастието да приемем и Вас като правителствен ръководител

Медведев към Борисов: Имаме щастието  да приемем и Вас като правителствен ръководител
Медведев

Напоследък отношенията между България и Русия се активизираха, заяви руският премиер

След срещата си с Бойко Борисов руският премиер Дмитрий Медведев отбеляза, че напоследък отношенията между България и Русия са се активизирали. Медведев отбеляза, че наскоро в Русия бил приет и президентът Румен Радев.

"Сега имаме щастието  да приемем и Вас като правителствен ръководител. Вие имате голяма среща с президента, ще можете да обсъдите въпроси на двустранното икономическо сътрудничество и други въпроси. Сърдечно Ви приветстваме", каза Медведев, обръщайки се към Борисов. 

От своя страна премиерът Бойко Борисов каза, че ще има възможност да се говори по много теми. Ще се радва да обсъди с президента Путин и икономическите отношения, и туризма, както и проектите, които са важни за страната:

"Ще се радвам да обсъдим и темата за икономическите отношения, туризма, и борбата срещу тероризма, и енергийните проекти в сферите, в които можем да си помагаме, и разбира се, за всичко друго, което прецените. Действително сега светът е едно много тежко място. Аз лично много разчитам и на разговора с президента Путин и в скоро време нещата и в Сирия да се решат, защото ние и Европа сме  доста потърпевши от мигрантската вълна".

Една от основните теми при разговорите, които ще води българската делегация и с президента Путин, след срещата с Медведев, ще е доставката на природен газ за газовия хъб "Балкан" край Варна през тръбата на "Турски поток" и най вече възможността руският газ да се търгува там. Затова ще се преговаря. 15, 5 милиарда кубически метра газ годишно могат да се доставят до хъба, но  Москва желае само транзит през България, но не и свободни сделки там. 
АЕЦ "Белене" също е една от темите, които ще се обсъждат в рамктите на днешните разговори на премиера Бойко Борисов и руският президент Владимир Путин в Кремъл.
Сподели:
Анализатори: В степите на Украйна загина доктрина, на която армиите по света разчитаха цял век

Анализатори: В степите на Украйна загина доктрина, на която армиите по света разчитаха цял век

Тактиката на сухопътните бойни действия се промени завинаги именно по време на руско-украинската война

Бивш шведски премиер: Упорството на Путин го тласка към загуба на Крим и съкрушително поражение

Бивш шведски премиер: Упорството на Путин го тласка към загуба на Крим и съкрушително поражение

Особено внимание авторът отделя на украинските удари срещу военната логистика и инфраструктурата на Русия в окупирания Крим

Зеленски: Съюзът между московските изроди  и безумния режим в Северна Корея убива децата ни с  балистични ракети

Зеленски: Съюзът между московските изроди  и безумния режим в Северна Корея убива децата ни с балистични ракети

Той нарече ключов приоритет за Украйна ракетите за противовъздушна отбрана – преди всичко ракети за Patriot, но също така за NASAMS, IRIS-T, HAWK и други системи

Коментари (0)