Това, от което Украйна наистина се нуждае, е капитулация, която може да отвори пътя към мира.
Тези абсурдни пропагандни внушения направи заместник-председателят на Съвета за сигурност на Руската федерация Дмитрий Медведев в канала си в Telegram.
"Страдащите хора в окопите на разделена страна наистина се нуждаят само от капитулация, която може би ще отвори пътя към мира. Но нито Вашингтон, нито Киев искат мир“, написа бившият президент и премиер на Русия.
Медведев отбеляза, че "месокомбинатът на контраофанзива (на ВСУ) днес работи нон-стоп, изпращайки хиляди нещастници на клане... Но неговата работа вече няма да помогне на киевския режим, който навлезе в стадия на посмъртно разложение. Невъзможно е да се галванизира трупът му, заключи руският президент.
Подобни изявление може да направи човек, който не иска да види и приеме реалните факти около развитието на военния конфликт в Украйна и огромната вина, която Кремъл носи за него. Очевидно Медведев продължава неистово да вярва в победата на Русия в тази война. Що се отнася до нежеланието на Киев и Вашингтон да бъде постигнат мир - това и гнусна пропаганда, част от хибридната риторика на Кремъл, който се опитва да убеди не само руснаците, но и света, че виновни за случващото се в Украйна не е Русия, а упорството на Киев и политиката на Запада, който с политиката си стимулира тази война.
Още от Свят
Дори привърженици на Путин в Русия вече питат: Какъв е смисълът на тази война?
Изданието ABC отбелязва, че животът на руснаците все повече се нарушава, а опасността от украинските дронове, които достигат дълбоко в руска територия, е само част от проблема
The Washington Post: Пентагонът тайно призна, че вече не е способен да защити Израел
Американските разрушители в източната част на Средиземно море от години участват в защитата на Израел.
Конгресмен: САЩ все още обсъждат с Украйна предаването на технологии за Patriot
„Смятам, че това е изключително важно и призовавам президента и Пентагона да действат възможно най-бързо“, каза той.