Господството на Русия е единственият път за Кремъл
Ако Русия загуби войната в Украйна, тя ще се разпадне - коментира бившият министър-председател на Русия Дмитрий Медведев пред контролираната от Кремъл агенция ТАСС. Изявлението беше направено по повод на посещението на американския президент Джо Байдън в Киев и Варшава.
Медведев, които е известен с крайната си реторика срещу Запада, по същество обяви, че господството на Русия в Украйна е единственият път за Кремъл, тъй като според него „в противен случай ще настъпи пълен крах и разпад на тази велика сила“.
"Ако САЩ спрат да снабдяват Киев с оръжия, войната в Украйна ще приключи", каза той.
Руският политик повтори заплахите за използване на ядрено оръжие, като припомни съответния член от руската конституция, според който Москва може да използва дори ядрено оръжие, ако сметне, че териториалната ѝ цялост е застрашена.
По думите му, решението на Путин да преустанови участието на Русия в договора за намаляване на ядрените оръжия "Нов СТАРТ" е "нещо, което трябваше да бъде направено отдавна.
Медведев смята, че "оттеглянето на Русия от Новия СТАРТ ще има огромно въздействие в целия свят като цяло и в частност върху САЩ".
Той заяви, че САЩ са начело на международните усилия, които се обединяват, за да "нанесат стратегическо поражение на Русия", и нарече изявленията на Байдън за прекратяване на войната при изтегляне на руските войски от Украйна "изпипани лъжи". /БГНЕС
Още от Свят
Мадяр: Поразихме 10 танкера от „сенчестия флот“ на Русия в Азовско море за едно денонощие
Сред посочените съдове са „Венера-3“, „Санар-1“, „Санар-17“, „Климена“, „Тети“, „Алексей Саврасов“ и „Пенелопа“
UKMTO: Трети танкер беше атакуван в Ормузкия проток през последното денонощие
Данните са на британската Агенция за морска търговска сигурност - по-рано Катар обвини Иран за нападение срещу кораб
Бивш служител на НАТО: Разходите на Алианса за отбрана ще накарат Русия да трепери от страх
Николас Уилямс определи коментарите на генералния секретар на НАТО Марк Рюте за увеличаването на бюджетите на Алианса като „вдъхновяващи“