8 Юли, 2026

Мелания Тръмп получи благодарности от Украйна за загрижеността си за похитените от Русия украински деца

Мелания Тръмп, снимка: архив

Първата дама на САЩ написа писмо до руския автократ Владимир Путин, в което говори за отвлечените от руснаците деца.

Началникът на канцеларията на президента на Украйна Володимир Зеленски – Андрий Ермак, изрази признателност към първата дама на САЩ Мелания Тръмп заради нейната дълбока загриженост за съдбата на украинските деца, отвлечени от Украйна в Русия, предаде БТА с позоваване на Укринформ.

Първата дама на САЩ написа писмо до руския автократ Владимир Путин, в което говори за отвлечените украински деца - то е предадено от Доналд Тръмп на Путин по време на тяхната среща на върха в Аляска, пише Ройтерс.

От Белия дом не разкриха подробности от съдържанието на писмото, но посочиха, че в него се споменава за отвличането на деца по време на войната в Украйна.

Насилственото извеждане на украински деца от руските сили е много чувствителен въпрос в Украйна, отбелязва Ройтерс.

Върховният комисариат по правата на човека на ООН заяви, че Русия е причинила страдание на милиони украински деца и е нарушила техните права от началото на пълномащабната инвазия в Украйна през 2022 г.

Инициативата „Върнете децата обратно в Украйна“, която също се бори за връщане на отвлечените украински деца, изрази днес благодарност към Мелания Тръмп.

“Изразяваме дълбока признателност към първата дама на САЩ за това, че тя е толкова силно загрижена за съдбата на украинските деца. Всяка дума на подкрепа ги доближава до техните семейства, до техните населени места и до техните домове.“ - се казва в изявлението на организацията.

Сподели:
САЩ нанесоха серия удари по Иран

САЩ нанесоха серия удари по Иран

Според CENTCOM ударите са били отговор на атаките на Иран срещу три търговски кораба, преминаващи през Ормузкия проток

ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“

ЕП удари по проруската ос: започва проверка на путинското семейство, в която членува и „Възраждане“

Проверката ще установи дали ЕСН действително защитава принципите на демокрацията, върховенството на закона и правата на човека – задължителни условия за всяка европейска политическа партия.

Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир

Линдзи Греъм: Украйна надмина всички очаквания – сега е моментът Путин да бъде принуден към мир

Сенаторът подчерта, че именно това лято е най-подходящият момент да бъде оказан максимален икономически и политически натиск върху Кремъл

Коментари (0)