Русия умишлено е изчакала началото на януари, когато температурата в Украйна падне до минус 15°C, за да нанесе удар по енергийната инфраструктура и да създаде трудни условия за милиони граждани.
Той каза mостоянният представител на Украйна в ООН Андрий Мелник по време на извънредно заседание на Съвета за сигурност на ООН, свикано на фона на скорошни ракетни атаки и атаки с дронове от страна на Руската федерация, съобщава Clash Report.
„Русия умишлено изчака началото на януари, за да нанесе серия от най-опустошителните удари, в резултат на които милиони граждани се озоваха в условия на силни студове“, отбелязва дипломатът.
Той добавя, че Москва постоянно надминава себе си в демонстрацията на насилие.
„Всеки път, когато международната общност смята, че Русия е достигнала предела на лъжата и варварството, тя намира начин да потъне още по-ниско.“
Мелник подчерта безграничността на престъпните намерения на Руската федерация и призова международната общност да реагира решително на действията на Москва.
Превод: Faktor.bg


Коментари (0)