1 Февруари, 2026

Менда Стоянов: Цветанов отдаде много сили на ГЕРБ, извърши цялото партийно строителство

Менда Стоянов: Цветанов отдаде много сили на ГЕРБ, извърши цялото партийно строителство

Менда Стоянова

Етичната комисия в ГЕРБ ще отговаря на обществени сигнали, посочи още тя

Самата изпълнителна комисия ще е по-активна, предизборният щаб няма да бъде концентриран в ръцете на един човек. Това заяви Менда Стоянова от ГЕРБ в студиото на Сутрешния блок на БНТ по повод гласуваната вчера оставка на Цветан Цветанов от ръководните постове в партията.

Цветанов досега беше шеф на щаба и изпълняваше всички координационни функции, сега този процес ще се поеме от повече хора. Самата изпълнителна комисия ще е и по-активната част от този процес. Отново ще има предизборен щаб, но за разлика от друг път това няма да бъде концентрирано в един човек, а ще бъде задача на повече хора. Когато повече хора се включат в определена дейност, тя се демократизира, дава се възможност за различни идеи, което може да се окаже положително, допълни Стоянова. 

Цветанов отдаде много от своите сили и личен живот за ГЕРБ, тази строителна работа вече е завършена, структурите функционират, така че смятам, че неговото отсъствие няма да повлияе негативно, заяви тя. 

Към изпълнителната комисия се създава етична комисия като помощен орган, която ще отговаря на обществените сигнали. Правата и задълженията на изпълнителната комисия са записани в устава, но за да се реагира на множеството сигнали, трябва да имаме подходящ отговор, каза още Менда Стоянова.

По думите ѝ структурата на етичната комисия не е фиксирана, на първо време ще бъде формиран екип от по-малко хора, с познания в различни области.
Сподели:

Коментари (0)

Илияна Йотова: Изборът на служебен министър-председател не е моят избор

Илияна Йотова: Изборът на служебен министър-председател не е моят избор

Тя обяви, че от вторник започва консултациите с парламентарните групи, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.

Явор Божанков:  И днес в залата на българския парламент се чува „Ще отидеш в Белене, бе!“

Явор Божанков: И днес в залата на българския парламент се чува „Ще отидеш в Белене, бе!“

Бившият “български” президент не различава жертва от агресор, не осъжда режима на Путин и зверствата на Русия в Украйна

 Посланикът на Украйна:  Териториите не могат да бъдат предмет на пазарлък

Посланикът на Украйна: Териториите не могат да бъдат предмет на пазарлък

„Инфраструктурата е изтощена и разрушена, но украинското общество остава устойчиво“, подчерта Олеся Илашчук