25 Август, 2026

Атаки с дронове край академията на Генералния щаб на руските сили, удари в Москва

Снимка: архив

Според Телеграм каналът Astra, експлозии са били чути в цялата Московска област, летище Внуково било временно затворено

В нощта на 29 май Москва съобщи, че дрон е атакувал в близост до Академията на Генералния щаб на руските въоръжени сили

Информацията за инцидента предаде Телеграм каналът Astra, предаде Укринформ. 

Експлозии са били чути в цялата Московска област, което е довело до временното затваряне на летище Внуково, което по-късно е отворено отново.

Кметът на Москва Сергей Собянин обяви, че три дрона са били свалени в Московска област. Той заяви, че няма сериозни щети или жертви в резултат на удара с дрона.

По-късно съобщения потвърдиха, че един от дроновете е повредил жилищна сграда в комплекса „Миракс Парк“ в югозападна Москва. Собянин повтори, че на мястото на инцидента няма сериозни пострадали или значителни разрушения.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Русия без грим: "Хората са станали зли като кучета - за всички беди обвиняват Запада"

Русия без грим: "Хората са станали зли като кучета - за всички беди обвиняват Запада"

Руснаците "не планират нищо, теглят пари в брой и купуват долари"

Бесент: Прекъсваме всички жизненоважни икономически връзки на тираничния режим в Иран

Бесент: Прекъсваме всички жизненоважни икономически връзки на тираничния режим в Иран

Министерството на финансите на САЩ е определило "пет ключови сектора – дигитални активи, технологии, злато, авиация и корабоплаване, които иранският режим използва в опит да поддържа изпитващата затруднения икономика“

Гърция създава база за дронове на остров Родос

Гърция създава база за дронове на остров Родос

Базата ще бъде втората от този тип в Гърция, другата е на остров Скирос

Коментари (0)