19 Август, 2026

Мерц постави на Путин условие, за да има преговори с ЕС

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Отбелязва се, че по време на изявление пред медиите в Абу Даби Мерц е заявил готовността на ЕС за диалог с Русия.

Германският канцлер Фридрих Мерц заяви, че Европейският съюз винаги е готов да води преговори с Русия, ако това може да помогне за прекратяване на войната в Украйна. Той подчерта, че това не бива да бъдат „паралелни“ канали за комуникация, пише Reuters.

Отбелязва се, че по време на изявление пред медиите в Абу Даби Мерц е заявил готовността на ЕС за диалог с Русия. По думите му такива преговори не трябва да противоречат на основния преговорен процес.

„Ние, разбира се, винаги сме готови за преговори с Русия. В момента в Абу Даби се водят координирани преговори. Ако можем да допринесем за това тези преговори да станат още по-добри и по-успешни, ще го направим. Но няма да откриваме никакви паралелни канали за комуникация“, заяви германският канцлер пред журналисти.

Във Франция призоваха за диалог между Европа и Русия

По-рано министърът на външните работи на Франция Жан-Ноел Баро заяви, че Париж никога не се е отказвал от диалог с Русия. По думите му Европа трябва да има пряк контакт с руснаците, за да защитава собствените си интереси.

Баро подчерта, че руският диктатор Владимир Путин не показва никакви признаци на желание да сложи край на войната. Той спомена удара по пътническия влак Барвинково – Лвов, Чоп, който определи като военно престъпление.

 

Сподели:
Зеленски посочи главната задача пред новия министър на отбраната

Зеленски посочи главната задача пред новия министър на отбраната

Държавният глава добави, че очаква Министерството на отбраната да разшири възможностите за използване на украинските високоточни удари, съвместно с производителите на украинско оръжие да осигури повече възможности за защита на украинското небе

Руски самолет е навлязъл в България откъм Черно море

Руски самолет е навлязъл в България откъм Черно море

Източници от МВнР съобщиха, че полетът е съгласуван с всички отговорни институции и има издадено разрешение за оказване на помощ при пожари в Сърбия

Тръмп: Планирам да се срещна с Ким Чен-ун

Тръмп: Планирам да се срещна с Ким Чен-ун

По време на първия мандат на Тръмп Ким го нарече "побъркан старец" и заплаши, че разполага с "ядрен бутон" на бюрото си

Коментари (0)