15 Януари, 2026

Мерджанов: Ветото на Радев показва законодателната нищета на парламентарната група на БСП

Мерджанов: Ветото на Радев показва законодателната нищета на парламентарната група на БСП

Атанас Мерджанов

Групата на БСП в Народното събрание демонстрира пълна неадекватност към извънредната ситуация. Така коментира частичното ветото на президента Румен Радев и поведението на социалистите в парламента членът на Националния съвет на червената партия Атанас Мерджанов, предава Пик.

Според източници от партията сред членовете ѝ се е натрупало силно напрежение точно заради текстовете, внесени от Корнелия Нинова срещу спекулата. Чрез заложеното замразяване на цени от социалистите се създавали предпоставки за икономически и социален хаос с оглед на падащите стойности на горивата и сезонните стоки.

Самият Мерджанов, правейки уговорка, че не е напълно наясно с цялата процедура, по която са внесени предложенията, коментира, че недоумява това, което се случва.

„Очевидна е липсата на капацитет, нещо в предварителната подготовка на текстовете не е домислено. Кое е влязло, кое не е влязло?! Не искам да употребявам по-силни думи“, каза Мерджанов.

В БСП масово има разбиране, че ветото на Радев не е насочено към закона и ГЕРБ, а по-скоро към текстовете, внесени от БСП.

„Твърдението на Радев в тази му част е закономерно и това показва нищетата на законодателната същност на сегашната парламентарна група“, коментира Мерджанов.

Фактът, че членовете на правната комисия от БСП са напуснали, според него е показателен за недостатъчната подготовка и убедителност като аргументи на предложенията. Затова и действието на Радев било съвсем логично. 
Сподели:

Коментари (0)

Теменужка Петкова: Индексиране еднократно възнагражденията с 5%, инфлацията е 3,5%

Теменужка Петкова: Индексиране еднократно възнагражденията с 5%, инфлацията е 3,5%

Заради твърденията на Асен Василев, че инфлацията е била по-ниска, когато той беше финансов министър, Петкова обърна внимание, че през 2022 г. инфлацията, съгласно индекса на потребителските цени в България, е 16,9%.

ЕЦБ: България е добре интегрирана с еврозоната

ЕЦБ: България е добре интегрирана с еврозоната

Както и при други държави, приели еврото, се очаква България да се възползва от по-ниски транзакционни разходи и по-ниски разходи по заем

Росен Желязков от „Мини Марица-изток“: Ролята на БАН и на специализираните институти е ключова

Росен Желязков от „Мини Марица-изток“: Ролята на БАН и на специализираните институти е ключова

"В трите рудника на „Мини Марица-изток“ вече са извършени 10 дълбоки сондажа. Българската академия на науките ще анализира между 40 и 60 проби от всеки сондаж с цел определяне на концентрациите на редкоземни елементи и критични суровини", заяви премиерът