5 Февруари, 2026

Проф. Мермерски се хвана с Марешки, създават еко-гориво

Проф. Мермерски се хвана с Марешки, създават еко-гориво

Проф. Йонко Мермерски

Проф. Йонко Мермерски е обсъдил с бизнесмена и депутат Веселин Марешки своята патентована добавка, която намалява въглеродните емисии в горивото. След разговора, двамата са решили да опитат да създадат ново еко-гориво. Това стана ясно в ефира на Канал 3, където двамата бяха гости.

Преди време професорът, който от дълги години живее в САЩ,  беше нарекъл Веселин Марешки "българския Доналд Тръмп. Според него е полезно участието на бизнесмени в политиката със своето име, а не чрез лобизъм. В България, единствен такъв пример е Веселин Марешки, каза отнова проф. Мермерски.

Политикът-бизнесмен трябва да защитава и българското, беше позицията на Веселин Марешки.

Зам.-председателят на НС отбеляза, че сериозните бизнесмени приветстват влизането на бизнеса в политиката, но малко от тях искат да се забъркат. Що се отнася до това дали ще се кандидатира за президент, ще реши след парламентарните избори.

Много голяма е съпротивата срещу успели и независими хора. Системата у нас обаче не позволява такива хора да успеят, изтъкна Марешки. 

Депутатът бизнесмен направи още няколко констатации.

Бизнесмените са прагматици и не търсят антагонизъм. Те търсят резултати в кратки срокове. Румен Радев е поставено лице на БСП и поради тази причина мандатът му е изпразнен от съдържание. БСП е големият бич на нашия демократичен преход, отсече  Веселин Марешки.


    
Сподели:

Коментари (0)

Николай Нанков: Вече няма риск за жителите на Дерманци - интензивният трафик е отклонен от селото

Николай Нанков: Вече няма риск за жителите на Дерманци - интензивният трафик е отклонен от селото

"В селото живеят над 2000 души и заради добрите пътни връзки и новия лот на “Хемус” то се населява с все повече млади и активни хора със семействата им"

Христо Грозев стана  "Европейски журналист на годината“

Христо Грозев стана "Европейски журналист на годината“

Присъдиха му една от най-престижните журналистически награди в Европа за разследването на Ян Марсалек, Wirecard и връзките му с руските тайни служби.

Надежда Йорданова: Извършва се покушение срещу изборните права на българите в чужбина - президентът да наложи вето

Надежда Йорданова: Извършва се покушение срещу изборните права на българите в чужбина - президентът да наложи вето

"Ограничението от 20 секции е непропорционално, необосновано, нарушава духа на Конституцията"