27 Юни, 2026

Месеци след излекуването COVID-19 продължава да причинява страдание

Месеци след излекуването COVID-19 продължава да причинява страдание

Косопад, задух, слабост мъчат пациентите

Японски учени изследваха възстановили се от коронавирусната инфекция пациенти, които са се лекували в болници. Една от последиците от заболяването, причинено от COVID-19 е загубата на коса, както и продължаващия месеци наред задух и усещане за слабост, установиха учени от Националния център за глобално здраве и медицина в Токио, предаде телевизионният канал NHK.

Проучването показва, че сред тези, които са били в болницата с COVID-19, 4 месеца след възстановяването, симптомите на задух остават при 11% от хората, слабост изпитват 10%, нарушения на обонянието и вкуса - 10%, мъчителна кашлица - 4%.

Нещо повече, два месеца след появата на симптомите на COVID-19, една четвърт от изписаните пациенти са започнали да се оплакват от косопад.

Учените отбелязват, че подобни симптоми се наблюдават и при тези, които са били излекувани от Ебола./БГНЕС, ТАСС
Сподели:
Опасна морска бактерия плъзна и по българските плажовете

Опасна морска бактерия плъзна и по българските плажовете

Морските бактерии от рода Vibrio, които вече се разпространяват все по-широко в Европа, причиняват зачервяване, оток, силна болка, мехури и висока температура

Франция обяви първия си случай на ебола

Франция обяви първия си случай на ебола

Заразен е медицински служител, завърнал се от хуманитарна мисия в Демократична република Конго

Как правилното хранен може да победи лошите гени

Как правилното хранен може да победи лошите гени

Резултати от изследване показва, че това, което човек консумира, може да повлияе върху начина, по който организмът се справя с генетични предразположения, включително риска от сърдечно-съдови заболявания

Коментари (0)