Косопад, задух, слабост мъчат пациентите
Японски учени изследваха възстановили се от коронавирусната инфекция пациенти, които са се лекували в болници. Една от последиците от заболяването, причинено от COVID-19 е загубата на коса, както и продължаващия месеци наред задух и усещане за слабост, установиха учени от Националния център за глобално здраве и медицина в Токио, предаде телевизионният канал NHK.
Проучването показва, че сред тези, които са били в болницата с COVID-19, 4 месеца след възстановяването, симптомите на задух остават при 11% от хората, слабост изпитват 10%, нарушения на обонянието и вкуса - 10%, мъчителна кашлица - 4%.
Нещо повече, два месеца след появата на симптомите на COVID-19, една четвърт от изписаните пациенти са започнали да се оплакват от косопад.
Учените отбелязват, че подобни симптоми се наблюдават и при тези, които са били излекувани от Ебола./БГНЕС, ТАСС
Фактор
Проучването показва, че сред тези, които са били в болницата с COVID-19, 4 месеца след възстановяването, симптомите на задух остават при 11% от хората, слабост изпитват 10%, нарушения на обонянието и вкуса - 10%, мъчителна кашлица - 4%.
Нещо повече, два месеца след появата на симптомите на COVID-19, една четвърт от изписаните пациенти са започнали да се оплакват от косопад.
Учените отбелязват, че подобни симптоми се наблюдават и при тези, които са били излекувани от Ебола./БГНЕС, ТАСС
Още от Чичо доктор
Опасна морска бактерия плъзна и по българските плажовете
Морските бактерии от рода Vibrio, които вече се разпространяват все по-широко в Европа, причиняват зачервяване, оток, силна болка, мехури и висока температура
Франция обяви първия си случай на ебола
Заразен е медицински служител, завърнал се от хуманитарна мисия в Демократична република Конго
Как правилното хранен може да победи лошите гени
Резултати от изследване показва, че това, което човек консумира, може да повлияе върху начина, по който организмът се справя с генетични предразположения, включително риска от сърдечно-съдови заболявания