17 Август, 2026

Методи Андреев: На Радев не му се пуска властта, има вариант как да продължи да управлява

Методи Андреев: На Радев не му се пуска властта, има вариант как да продължи да управлява
Методи Андреев

"Основният проблем на бързо сменящите се парламенти е, че са еманация на българското общество, което е консуматорско, конформистко настроено и избира политици, които да му дава решения ден за ден. Не е наясно какво иска - дали да го управляват партии на статуквото, или реформатори. Ясно е само, че хартиената коалиция има мнозинство, но не беше нормален натискът, който се направи за бюлетината. Такова заседание като на Правната комисия в продължение на 15 часа не е имало дори за бюджет. Това говори за нещо ненормално. ДПС, ГЕРБ и БСП са рецидивисти в купения вот. ДПС по времето на Царя започна да купува тарторите и да им дава бизнес. Бойко при първия вот нямаше нужда, защото имаше подкрепа. След това обаче от ГЕРБ познаваха каква е технологията. БСП раздаваше кебапчета и салами през 90-те години. През 1999 г. по същия начин постъпваше и СДС на местните избори". Това заяви Методи Андреев пред Нова нюз.  

"Ключът за бараката е в президента. Все повече вярвам, че Радев не иска да даде властта. Апетитът идва с яденето. Виждаме, че зимата няма да е толкова тежка, както ни я представяха. Ако президентът не иска правителство, ще даде третия мандат на БСП. Ако обаче той все пак отстъпи, ще даде мандата на Стефан Янев", каза още бившият председател на Комисията по досиетата. 

Сподели:
Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта

Нощно миене затваря столичния тунел „Люлин“ на 17 и 18 август рано сутринта

В рамките на предстоящите дейности с автоцистерна с маркуч ще бъдат измити на 17 и 18 август от 00:30 ч. до 04:30 ч. – бул. „Царица Йоанна“ в участъка от бул. „Д-р Петър Дертлиев“ до бул. „Вардар“ (транспортен тунел „Люлин“), съобщават от Столична община

Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова

Почина създателката на Нов симфоничен оркестър Юлия Христова

Оркестърът е създаден през 1991 г. на основата на откритата от нея година по-рано концертна къща. Платформата утвърждава новаторска система за работа с млади таланти.

Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

Кражби на плажа: Варненската полиция съветва какво да не правят туристите

"Хората, като посещават плажовете, оставят ценности в автомобилите си, парични средства, мобилни телефони, таблети."

Коментари (0)