5 Декември, 2025

Методи Андреев: Мартин Димитров и Петър Славов могат да спрат въвеждането на тежките данъци, които се подготвят

Методи Андреев: Мартин Димитров и Петър Славов могат да спрат въвеждането на тежките данъци, които се подготвят

Методи Андреев, Петър Славов и Мартин Димитров

„Сигурното след изборите е, че след тежката здравна криза ще се прибави и финансова. След изборите джипката вече ще спре, защото ресурсът е изчерпан. За март месец дефицитът надхвърля половин милиард лева. Това означава, че в края на годината той ще гони няколко милиарда. ГЕРБ и БСП са „първи братовчеди“ и имат еднакво мислене за формиране на икономиката. Аз съм сигурен, че двете партии ще гледат в една посока – за увеличаване на данъците. Владислав Горанов и в момента е фактор при формирането на икономическата програма на ГЕРБ. Ще се вдигнат осигуровките и тази огромна данъчна тежест ще се стовари върху българите“. Това заяви бившият депутат Методи Андреев пред ТВ1.  

Много важно е в този парламент, който се задава, да има читави хора, които да разбират от финанси, икономика и от закони. Такива хора като Мартин Димитров, Петър Славов и Георги Ганев са почтени, смели и интелигентни хора с добра експертиза. Те са необходими, за да не позволим на „първите братовчеди“ да ни натресат тежки данъци. Такъв е примерът с данък „технически паспорт“. Хората трябва да гласуват за читавите и знаещите. Когато бях народен представител, 2-3 пъти ходих при бившия шеф на митниците. Той ме помоли да говоря с Мартин Димитров и с Петър Славов, защото сме единствените, които можем да внесем предложение, с което да върнем измервателните уреди в рафинериите, произвеждащи горива в България. Оказа се, че други няма – или ги е страх, или са зависими. Тогава ние внесохме предложението, което мина с триста зора в комисията. Тогава на Мартин Димитров му бяха отрязали спирачките и му бяха развили болтовете на гумите. Нашата жертва в неделя е да отидем и да гласуваме, а не да стоим по кафенетата и да пишем в интернет кой бил боклук. В неделя си мислете за хубави неща и пуснете една бюлетина“, каза още Андреев. 

martin_slavov.jpg

Сподели:

Коментари (0)

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Напусналият ПП Александър Русинов: Готви се нова сглобка

Той добави, че от месеци забелязва несъответствия в поведението на ръководството, но чашата е преляла след последното заседание, проведено вечерта преди масовите протести.

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

Румен Петков: Кирил Петков трябва да носи отговорност за призивите протестиращите да тръгнат към политическа централа

"Закриването на Комисията по досиетата е закъсняло, а едни 10 милиона просто си отлитат. Няма причина БСП да променя позицията си за Комисията „Сорос“, смята той 

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Повреден руски танкер от сенчестия флот може да заседне край Ахтопол

Не е ясно по какъв начин плавателният съд е навлязъл в българските териториални води.