Методи Андреев: Цветанов действаше ясно евроатлантически, антируското му говорене не остана незабелязано
Борисов отстрани Цветанов като засвири на струната на морала – тоест, той е моралният съдник. В същото време в медиите се внушава, че Цветанов бил обсебил партията му и дори изградил ГЕРБ по модела на Доган, както твърди Радан Кънев. Но трябва да е ясно, че политиката на ГЕРБ е диктувана от Борисов и Цветанов е правил това, което е искал Борисов. Това обяви в предаването „Денят” с Веселин Дремджиев Методи Андреев. Според него отстраняването на Цветанов е признак за криза в партията, но то било доказателство и за двойни стандарти – неморално е, че Цветанов се е сдобил с апартамент на занижена данъчна оценка, но не е неморално, че Влади Горанов 7 години живее в луксозно жилище, предоставено му от кума му без наем, попита Андреев.
Според него причина за отстраняването на Цветанов е и антируското му говорене. Преди два месеца руският посланик Макаров лично заяви по повод изявление на Цветанов, че антируското му говорене не остава незабелязано в Кремъл. Цветанов е човекът, който спомогна комунизмът да се изучава в учебниците по история. Цветанов беше и един от първите, който категорично заяви, че България трябва да се въоръжи с Ф-16 и работеше тази сделка да се случи. Той говореше ясно евроатлантически, посочи Андреев. Според него не било без значение, кои са днес анализаторите, които сатанизират Цветанов – Андрей Райчев, Кънчо Стойчев, Валерия Велева – това ли са приятелите и доброжелателите на ГЕРБ, попита Андреев.
Още от България
Бургас, София и Пловдив се включиха в мемориалния маратон "Тичам за героите на Украйна"
Днес воините на Украйна защитават не само своята страна, но и Европа от руската агресия
Борисов се опитва да прехвърли върху демократичните партии вината, че не желаят "общ кандидат" с ГЕРБ
Същевременно лидерът на ГЕРБ изпраща сигнал към Румен Радев в опит да си осигури неговото благоразположение при следващото политическо пренареждане
Петър Тодоров: Готви се изцяло нов закон за МВР, тече прочистване
Той твърди, че идеята е със закона да въведат механизми за ограничаване на политическото влияние