6 Декември, 2025

Методи Андреев: Втрещен съм от решението на Бойко Атанасов да стане кандидат на Копейкин за шеф на КПКОНПИ

Методи Андреев: Втрещен съм от решението на Бойко Атанасов да стане кандидат на Копейкин за шеф на КПКОНПИ

Методи Андреев

Как ще се бори с корупцията, която идва у нас от Русия

Бившият депутат и бивш шеф на Комисията по досиетата Методи Андреев коментира пред Faktor.bg кандидатурата на "Възраждане" Бойко Атанасов да оглави КПКОНПИ. Той е "втрещен" от факта, че човек, който е поставял обществения интерес пред личния е тръгнал с Костадин Костадинов, известен още като Копейкин. Андреев припомни старата мъдрост, че никога не е късно да станеш за резил. 

"През последните месеци наблюдаваме хора, които демонстрират готовност да се борят с корупцията, но в същото време се оказват путинофили. Премиерът заяви нещо, което преди 10 години съм казал – че корупцията в България идва от Кремъл. Посткомунистическият модел у нас е същият, както в Русия. Колкото по-корумпиран е един политик, толкова по-бързо може да израсне в кариерата. Русия използва корупцията, за да превзема държави и да отслабва правителства. Учуден съм от решението на Бойко Атанасов, защото ми беше симпатичен. Правеше впечатление на човек, който е смел и поставя обществения интерес пред своя собствен. А в един момент виждаме как е тръгнал с Костадин Костадинов и не изпитва неудобство. По същия начин Ченалова ходеше по студията, а накрая се оказа бясна путинофилка. Подобна е и биографията на ген. Шивиков. Това са сбъркани хора, които има някаква сбъркана нагласа. Не може да се бориш срещу корупцията, а да защитаваш Путин. Никога обаче не е късно да станеш за резил. В момента Бойко Атанасов става съпричастен към политиката на Копейкин, който го използва. Втрещен съм, това е резил".  

Сподели:

Коментари (0)

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Порой предизвика наводнения в къмпинг "Арапя" край Царево

Паднаха 130 литра дъжд на квадратен метър. Временно е затворен републиканският път за село Варвара. Наводнени са предимно незаконни обекти край реката и в земеделски земи.

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

Морска администрация: Танкерът край Ахтопол не е опасен, на борда имат храна за 3 дни

„Вятърът е над 15 м в секунда, морето е 4-5 бала, корабът се държи стабилно  не представлява опасност както за екипажа, така и за околната среда.“

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в парламента

МФ публикува новия проектобюджет за 2026 г., в понеделник го внася в НС