23 Юни, 2026

Методи Лалов напуска съдебната система заради влошеното ѝ състояние и доминацията на прокуратурата

Методи Лалов напуска съдебната система заради влошеното ѝ състояние и доминацията на прокуратурата
Методи Лалов

Той е подал молбата до Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет да бъде освободен като съдия от 2 септември

Бившият председател на Софийския районен съд Методи Лалов обяви, че напуска съдебната система. Той е подал молбата до Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет да бъде освободен като съдия от 2 септември.

Като мотив Лалов посочва непрекъснатото влошаване на състоянието на съдебната система, а примерът, който дава, е процедурата за избор на нов главен прокурор. 

Според него прокуратурата все повече започва да доминира над съда, а съдебната система все повече да губи съпротивителните си сили и способността да се освобождава от зависими и неспособни магистрати.
Сподели:
Варненската прокуратура: Няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения по случая

Варненската прокуратура: Няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения по случая

Няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения срещу Невзоров

Стоян Мавродиев е поискал от сръбската страна да бъде екстрадиран в България

Стоян Мавродиев е поискал от сръбската страна да бъде екстрадиран в България

Очакванията Мавродиев да разкрие нещо сензационно нямат основание - „просто човекът иска да си защити правата”

Прокуратурата се самосезира по случая с фалшивите гръцки книжки

Прокуратурата се самосезира по случая с фалшивите гръцки книжки

По случая е образувано досъдебно производство за документно престъпление

Коментари (0)