Закон и ред
Методи Лалов напуска съдебната система заради влошеното ѝ състояние и доминацията на прокуратурата
Той е подал молбата до Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет да бъде освободен като съдия от 2 септември
Бившият председател на Софийския районен съд Методи Лалов обяви, че напуска съдебната система. Той е подал молбата до Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет да бъде освободен като съдия от 2 септември.
Като мотив Лалов посочва непрекъснатото влошаване на състоянието на съдебната система, а примерът, който дава, е процедурата за избор на нов главен прокурор.
Според него прокуратурата все повече започва да доминира над съда, а съдебната система все повече да губи съпротивителните си сили и способността да се освобождава от зависими и неспособни магистрати.
Фактор
Като мотив Лалов посочва непрекъснатото влошаване на състоянието на съдебната система, а примерът, който дава, е процедурата за избор на нов главен прокурор.
Според него прокуратурата все повече започва да доминира над съда, а съдебната система все повече да губи съпротивителните си сили и способността да се освобождава от зависими и неспособни магистрати.
Още от Закон и ред
Варненската прокуратура: Няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения по случая
Няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения срещу Невзоров
Стоян Мавродиев е поискал от сръбската страна да бъде екстрадиран в България
Очакванията Мавродиев да разкрие нещо сензационно нямат основание - „просто човекът иска да си защити правата”
Прокуратурата се самосезира по случая с фалшивите гръцки книжки
По случая е образувано досъдебно производство за документно престъпление