Обслужването на пътниците в участъка от метростнация „Театрална“ до „Хаджи Димитър“ в столицата се извършва с автобусен транспорт, заради сериозен проблем с релсите по тази линия на метрото. Вероятно станцията ще остане затворена и пред следващите дни, като не се уточнява кога точно ще приключи ремонта.
Автобусите се движат с маршрут – от спирка „Театър София“ на ул.“Професор М.Бичев“, по бул.“Данаил Николаев“, гара „Подуене“, по ул.“Боян Магесник“, под ж.п.моста на гара Подуене, по ул.“Ал. Екзарх“, по ул.“Тодорини кукли“, по бул.“Владимир Вазов“ до автобусна спирка метростанция „Хаджи Димитър“, по ул.“Черковна“, надясно по бул.“Мадрид“ и до спирка“Театър София“ на ул.“Проф. М.Бичев“. Автобусите ще спират и на спирка ул.“Тодорини кукли“ по линия 120 в посока бул.“Вл.Вазов“.
Екипите на „Метрополитен“ изясняват причините за техническия проблем, който спря движението в новата отсечка на подземната железница още във вторник вечерта, предаде БГНЕС.
Още от Улицата
Важна информация за участниците във възпоменанието на концлагера "Белене"
Участието в събитието е свободно и напълно безплатно, като за него не се заплащат никакви такси или услуги на гидове
Велизар Шаламанов: Ген. Русев няма качества да подаде сам оставка, вероятно ще го издигнат за шеф на отбраната
Преди 7 години платихме първите самолети Ф-16, но от тогава българските ВВС не могат да подготвят инфраструктурата за да ги приемат на летището на Трета авиобаза, както и подготвят необходните 12 пилоти, които да летят на тези натовски самолети. Причината е, че няма желание, защото това ще сложи край на руското влияние в армията, казва експертът
СОС ще се опита да си върне историческата къпалня "Мария Луиза" в Борисовата градина
Комплексът е затворен от 2006 г., след като е апортиран в смесеното дружество „Парк Мария Луиза“ АД, в което две дружества притежават 59% от дяловете, докато останалата част е собственост на общинското дружество „Софийски имоти“ ЕАД