10 Април, 2026

MI5: Китай шпионира британските депутати

MI5: Китай шпионира британските депутати

MI5

Пекин се опитва да вербува парламентаристи чрез шпиони, маскирани като ловци на таланти, заяви министърът на сигурността Дан Джарвис


Британската вътрешна разузнавателна агенция MI5 е издала „предупреждение за шпионство“, с което предупреждава депутатите, че Китай се опитва да вербува парламентаристи чрез шпиони, маскирани като ловци на таланти, заяви министърът на сигурността Дан Джарвис, цитиран от АФП.

„По-рано днес MI5 издаде предупреждение за шпионаж“ към парламента и парламентарния персонал, „за да ги предупреди за продължаващото насочване на китайски актьори към нашите демократични институции“, посочи Джарвис в Камарата на общините. | БГН

Сподели:

Коментари (0)

Путин обяви Великденско примирие в Украйна

Путин обяви Великденско примирие в Украйна

То ще започне в 16:00 часа на 11 април и ще продължи до края на деня на 12 април

Марко Рубио благодари на  България за подкрепата в разговор с Гюров

Марко Рубио благодари на България за подкрепата в разговор с Гюров

В областта на ядрената енергетика двамата поставиха фокус върху необходимостта от осигуряване на доставки на ядрено гориво от алтернативни източници. 

Мерц: Германското правителство се опитва да възобнови директните разговори с Техеран

Мерц: Германското правителство се опитва да възобнови директните разговори с Техеран

Германският канцлер Фридрих Мерц обяви възобновяване на диалога с Иран и предупреди, че военните действия на Израел в Ливан могат да провалят мирните преговори със САЩ. Германия е готова да се включи в мисия за сигурност в Ормузкия проток.