13 Май, 2026

Мицкоски: Блокадите имат политически мотив

Мицкоски: Блокадите имат политически мотив

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Той подчерта, че с това правителството, в качеството си на най-голям работодател в страната, приключва изпълнението на ангажиментите си.

Правителството е изпълнило задълженията си към служителите в публичния сектор чрез договорите, сключени със синдикатите, заяви премиерът Християн Мицкоски, като определи настоящите блокади на Съюза на синдикатите на Македония за политически мотивирани.

По думите му подписаният договор представлява поредно историческо споразумение, което предвижда в периода от април 2026 до април 2028 г. около 11 хиляди служители от администрацията, както и от съдебните и прокурорските служби, да получат приблизително 40 процента увеличение на възнагражденията спрямо сегашните нива.

Мицкоски подчерта, че с това правителството, в качеството си на най-голям работодател в страната, приключва изпълнението на ангажиментите си.

Относно въпроса за окончателно решение за минималната работна заплата на фона на днешните блокади пред парламента и обявените нови протести, премиерът на Северна Македония твърди, че действията са с ясно изразен политически характер. | БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Нападнаха и пребиха войници на НАТО в Нидерландия

Нападнаха и пребиха войници на НАТО в Нидерландия

Случаят се разглежда като инцидент със значение за сигурността

Тръмп изпадна в нощен онлайн транс: обиди, конспирации и призиви за арести преди срещата със Си

Тръмп изпадна в нощен онлайн транс: обиди, конспирации и призиви за арести преди срещата със Си

Американският президент превърна социалните мрежи в арена на конспирации и политически атаки, докато САЩ са изправени пред икономическо напрежение и нова геополитическа криза

Тайван може да е подхлъзваща тема на срещата на Тръмп със Си Дзинпин

Тайван може да е подхлъзваща тема на срещата на Тръмп със Си Дзинпин

Мнозина в Тайван със затаен дъх очакват какво може да се случи с този деликатен баланс, когато президентът Доналд Тръмп със своя импулсивен и прагматичен стил се срещне утре с китайския лидер Си Дзинпин в Пекин