17 Юни, 2026

Михаил Миков: Румен Овчаров явно е бъдещето на БСП

Михаил Миков: Румен Овчаров  явно е бъдещето на БСП

Корнелия Нинова подменя идейната основа на БСП

 Бъдещето на БСП не е особено светло, заяви Михаил Миков, бивш председател на партията, в "Събуди се" на Нова телевизия . Той разнищи политиките на днешната лидерка на червените Корнелия Нинова.

Партията не само губи избори, но губи смисъла на идейното, когато вождизмът трайно се настанява... Аз съм бил избиран за председател на Националния съвет, а днес г-жа Корнелия Нинова се титулува като председател на партията, въпреки че не е избирана за това, заяви Миков.

Какво означава консервативен социализъм или ляв консерватизъм? Това е подмяна на идейната основа на БСП. Какво означава, че вече 2 години и половина, въпреки прокламираното заявление против санкциите срещу Русия, нито веднъж не се внася искане за проект за решение, попита той.

Категоричен е, че не може Виктор Орбан да бъде икона на БСП, а противопоставянето на ПЕС е вредно за политиката на БСП, войната срещу Станишев е вредна за левицата в България.

Избори се губят и се печелят, но подмяната на партията е избор за бъдещето, смята бившият партиен шеф.

Има риск драматизмът в партията да премине във водевилност и фарс, категоричен е Миков по повод на утрешната драма с обсъждането на оставката на вожда в пола.

Най-близкото обкръжение на Нинова я призовава да си оттегли оставката, пристигат писма от трудови колективи... Ако излезе Стефан Данаилов, ще се разплачат делегатите, смята бившият лидер.

Тези етикети  на врагове с партиен билет, които се лепят, тези побеснели хейтъри в социалните мрежи, без лице, без име, атакуват хората с различно мнение в БСП. Не сте толкова наивни да мислите, че това става по самоинициатива, а не по знак на "Позитано"20 , отбеляза Миков.

Много е лесно този истински морален стожер (Румен) Овчаров, който  явно е бъдещето на БСП, да заклеймява, да казва кой е миналото, кой е бъдещето, кой е фараон, кой какъв е.  

Сподели:
2 трамвая се сблъскаха на кръстовище в София, има пострадал

2 трамвая се сблъскаха на кръстовище в София, има пострадал

През този месец имаше още 2 инцидента с трамваи. На 4 юни малко дете и още трима души пострадаха при челен сблъсък на 2 трамвая в столицата.

Мариан Маринов е новият и.ф. директор на Националната следствена служба

Мариан Маринов е новият и.ф. директор на Националната следствена служба

Борислав Сарафов подаде оставка от този пост. Членове на колегията отбелязаха, че ситуацията е без прецедент и се е наложило ВСС да действа, след като и.ф. главен прокурор не е предложила кандидат и никой от сегашните заместници в НСлС не е дал съгласие да заеме поста

Илюзиите рухнаха: Какво ще стане, ако пуснем Северна Македония в ЕС с този език на омразата?

Илюзиите рухнаха: Какво ще стане, ако пуснем Северна Македония в ЕС с този език на омразата?

Докладът за Северна Македония е силно критичен - за първи път се говори за заличаването на България от сериозни исторически документи, коментират журналисти

Коментари (0)