"Всяка друга допълнителна подкрепа или дипломатически дейности са повече от добре дошли", добави още дипломатът.
Процесът на разширяване е основен приоритет на Европейския съюз. Полагаме усилия да завършим процеса на реформи в Северна Македония и да постигнем целта възможно най-скоро, страната да стане член на ЕС.
Това каза днес ръководителят на Делегацията на ЕС в страната Михалис Рокас, предаде БГНЕС.
"Мисля, че новото ръководство на ЕС ясно заяви, че процесът на разширяване е основен приоритет, включително със Северна Македония", обясни Рокас.
Делегацията на ЕС полага големи усилия за завършване на процеса на реформи за Северна Македония и тя да стане член на ЕС. Всяка друга допълнителна подкрепа или дипломатически дейности са повече от добре дошли", добави още дипломатът.
Още от Свят
Буданов: Русия трябва да плати за всяко свое престъпление и да компенсира всяка гривна
По думите му Международният регистър на щетите за Украйна (RD4U) е започнал да приема заявления по нови категории
МО: От "Локхийд Мартин" информираха, че доставката на вторите 8 самолета F-16 Block 70 може да се забави до 2030 г.
Министър Стоянов е напомнил, че българската страна е изпратила запитване до САЩ за самолети F-16 втора употреба,
Руските спецслужби поръчали убийството на рапър в Полша
Самият Kyivstoner категорично отрича обвиненията на руската ФСБ , която го обвини, че организира и контролира логистиката по доставката на безпилотни апарати към Московска област