18 Април, 2026

Михайло Подоляк: Украйна променя военната тактика

Михайло Подоляк: Украйна променя военната тактика

Михайло Подоляк

Отбрана в някои райони, нападателни операции в други

Украйна променя военната си тактика, преминава към отбрана в някои райони и продължава с нападателни операции в други, заяви Михайло Подоляк, съветник на украинския президент, цитиран от Ройтерс и Дарик.

Подоляк заяви в публикация в приложението Х, че правителството сега е съсредоточено върху увеличаване на вътрешното производство на оръжие и ускоряване на преговорите с партньори за увеличаване на военните доставки.

Междувременно президентът на Украйна Володимир Зеленски проведе ежедневна конферентна връзка, след като получи доклади от разузнаването и фронта, съобщи Укринформ. Държавният глава съобщи за това в канала си в Teлеграм.

"Продължава изпълнението на важни споразумения в областта на отбраната с нашите партньори. Получихме ракети за съществуващите системи за противовъздушна отбрана и нови, модерни зенитни системи. Благодарен съм на нашите приятели." - заяви Зеленски.

По думите му дават резултати и усилията за увеличаване на вътрешното производство на оръжия - за първи път Украйна е достигнала производството на шест гаубици за месец. Зеленски също така посочи, че коридорът за износ на украинско зърно продължава да функционира.

За ситуацията на фронта украинският президент посочи, че в районите на Бахмут и Авдиивка армията води отбранителни операции, а на юг действат офанзивно.

Сподели:

Коментари (0)

Техеран: Обогатеният уран на Иран няма да бъде прехвърлен никъде

Техеран: Обогатеният уран на Иран няма да бъде прехвърлен никъде

Тръмп публикува по-рано в платформата си Truth Social, че „САЩ ще получат целия ядрен „прах“, създаден от нашите велики бомбардировачи B2“

Лукашенко обяви призив на офицери от резерва

Лукашенко обяви призив на офицери от резерва

Днес Зеленски предупреди, че Беларус е започнала подозрителна активност по границата.

Зеленски:  Москва отново ще се опита да въвлече Беларус във войната

Зеленски: Москва отново ще се опита да въвлече Беларус във войната

Президентът заяви, че украинските власти са издали инструкции беларуското ръководство да бъде предупредено за „украинската готовност да брани земята и независимостта си“