27 Декември, 2025

Милен Керемидчиев: Санкциите на САЩ ни дадоха политически знак, че корупцията в България излиза от контрол

Милен Керемидчиев: Санкциите на САЩ ни дадоха политически знак, че корупцията в България излиза от контрол

Милен Керемидчиев

Петима българи, свързани с корупция, бяха санкционирани по закона „Магнитски". Темата коментира дипломатът Милен Керемидчиев в студиото на Нова ТВ.

Решението по закона „Магнитски“, е подписано лично от президента, тоест то е облечено с политическа дреха решение. САЩ рязко влизат в политиката на България, без да се намесват пряко във вътрешните работи на страната. САЩ всъщност са рупорът на това, което се случва у нас. 

Това е признание, че корупцията в България излиза от контрол. По закона "Магнитски" тези решения имат сериозен отзвук в целия свят. Тук става въпрос за едно осветляване на определени казуси и даване на знак към европейските органи, които да поемат щафетата в тази връзка. Ще има със сигурност и някакви правни последици. Сигурен съм, че европейската прокуратура също ще бъде сезирана. 

Що се отнася до ограниченията по отношение на тези лица, те са: забрана за влизане и пребиваване в САЩ. Всички компании с банкови сметки там са блокирани. Всички доларови операции ще бъдат блокирани. Има заплаха за компаниите да оперират със своите авоари.

Херо Мустафа е най-активният за последните години американски посланик, който показва особено активна в посока голямата корупция в България. 

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

Асен Василев в Кърджали: Без 121 депутати, готови на решителни реформи, корупцията ще продължи да изяжда бъдещето ни

„Ние за пръв път от 30 години виждаме градът да има цъфтеж, а вие идвате…“, се провикна Мюмюн Мустафа, общински съветник от ДПС-НН. Прекъсна го порой от недоволни викове от страна на останалите присъстващи.

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

Подписка: Да се чества „14 века България в Европа“ е бутафорно и нелепо

В текста изрично се прави исторически паралел с начина, по който властта преди 1989 г. е използвала юбилейни чествания:

Съпредседателите на „Да, България“  отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Съпредседателите на „Да, България“ отдадоха почит на жертвите на “Възродителния процес”

Според Ивайло Мирчев, смъртта на малката Тюркян, най-невръстната жертва на тоталитарния режим, се е превърнала в символ — трагичен, болезнен и вечен