4 Март, 2026

Милен Любенов: Амбициите на Радев са толкова големи, че ако може, ще управлява постоянно със служебни кабинети

Милен Любенов: Амбициите на Радев са толкова големи, че ако може, ще управлява постоянно със служебни кабинети

Милен Любенов

"Върви се към избори. Не виждам как могат да се изгладят противоречията между ПП и ИТН. Ако седнат на една маса, това няма да се хареса на българските граждани и такова безпринципно действие ще им донесе ниски резултати на следващи избори". Това каза пред БНР Милен Любенов, преподавател по политически науки в Софийския университет. И допълни, че ако президентът беше връчил третия мандат на ДБ, щеше да има повече шансове за съставяне на кабинет.

"Като наблюдавам поведението на президента през последната година, имам усещането, че ако може, ще управлява постоянно със служебен кабинет. Толкова големи са амбициите му към изпълнителната власт. Това пролича още в началото на годината, когато видяхме редица пререкания с правителството. Той се опитва да налага тези и идеи и да се меси директно в работата на изпълнителната власт". Любенов прогнозира изостряне на политическата обстановка при служебен кабинет, който външнополитически се обърне към "Газпром" и Русия.

"Трябва да е ясно на всички, че "Газпром" ще спре доставките на природен газ за цяла Европа през есента. Путин е притиснат и ще прибегне до крайни мерки".
Сподели:

Коментари (0)

Френският самолетоносач "Шарл де Гол" се отправя към Средиземно море

Френският самолетоносач "Шарл де Гол" се отправя към Средиземно море

Военноморските сили на Съединените щати заявиха, че ще ескортират танкери през Ормузкия проток, ако това се наложи, отбеляза американският президент Доналд Тръмп

Отпадна изслушването на Христанов в НС въпреки напъните на ИТН

Отпадна изслушването на Христанов в НС въпреки напъните на ИТН

От формацията на Слави Трифонов настояват отново да бъде поискана оставката на земеделския министър от президента Илияна Йотова

Гюров: Имаме запаси от горива, няма да позволим създаване на изкуствена паника

Гюров: Имаме запаси от горива, няма да позволим създаване на изкуствена паника

Вече сме виждали как страхът може да създаде криза там, където тя не съществува - помним как една партийна младежка организация си снима колите на бензиностанция и пазарът реагира не на реалността, а на внушения, отбеляза премиерът