5 Декември, 2025

Милиардерът Крис Клайн загина в жестока катастрофа с хеликоптер

Милиардерът Крис Клайн загина в жестока катастрофа с хеликоптер

Крис Клайн

Седем американци е имало на борда, няма оцелели

Хеликоптер със седем американци на борда се разби в близост до бахамския остров Гранд Кей на път за Форт Лодърдейл, Флорида, предаде БТА, цитирайки бахамската полиция. Няма оцелели при катастрофата.

Според изявлението на силите на реда контактът с хеликоптера е бил загубен скоро след като се отдалечил от острова. По-късно властите и местни жители открили мястото на катастрофата на около 3 км от острова.

Загинали са трима мъже и четири жени, чиито имена полицията не съобщава.

Вестник "Реджистър-хералд" от Бекли, Западна Вирджиния, цитира изявление на губернатора Джим Джъстис, който съобщава, че един от загиналите при катастрофата е милиардерът Крис Клайн. Изданието го описва като "въглищен магнат" и "благотворител на Западна Вирджиния" и цитира изявлението на губернатора, който изразява съжаление за кончината му.

Според списание "Форбс" състоянието на Клайн се изчислява на над 1,8 милиарда долара.

Бахамската полиция не съобщава причината за катастрофата. По случая се води разследване, в което участва и службата по гражданска авиация.
Сподели:

Коментари (0)

Украински дрон взриви части от ключов небостъргач с държавни офиси в Грозни, Чечения

Украински дрон взриви части от ключов небостъргач с държавни офиси в Грозни, Чечения

В кулата се намират едни от най-важните офиси в републиката – включително Съвета за сигурност на Чечения, Министерството на туризма, Сметната палата, регионалната избирателна комисия, местния клон на Министерството на правосъдието, приемната на „Единна Русия“ и др.

Как Кремъл превръща политиката на Тръмп в инструмент да диктува „мира“ в Украйна

Как Кремъл превръща политиката на Тръмп в инструмент да диктува „мира“ в Украйна

Властта в Москва отчита напредък в преговорите със САЩ, докато Путин ескалира офанзива в Донбас. Опасения в Киев, че Тръмп дава предимство на Русия

WSJ: Европа предупреждава Зеленски да не прави най-голямата грешка в мирните преговори

WSJ: Европа предупреждава Зеленски да не прави най-голямата грешка в мирните преговори

Европейските лидери гореща са препоръчали на украинския президент много ясно да определи ролята на САЩ в гаранциите за сигурност за страната, преди да прави каквито и да било отстъпки на Русия