16 Януари, 2026

Минчо Коралски: Деница Сачева не е случаен човек за социалната система

Минчо Коралски: Деница Сачева не е случаен човек за социалната система

Минчо Коралски

Времето ще покаже дали тя ще е по-добър министър от Бисер Петков

Времето ще покаже дали Деница Сачева ще е по-добър министър от Бисер Петков. Да й пожелаем успех. Тя не е случаен човек за системата и за мен изборът на премиера Бойко Борисов не е случаен.

Това каза в предаването "Плюс минус" по Нова телевизия изпълнителният директор на Агенцията за хора с увреждания и бивш социален министър Минчо Коралски, който коментира избора на Деница Сачева за нов министър на труда и социалната политика. "2018 година беше една много тежка година за социалната област. Подготвяха се три закона - Закон за хората с увреждания, Закон за личната помощ и Закона за социалните услуги. Имаше много протести и недоволство, но законите вече са факт. Законите за хората с увреждани и личната помощ действат от средата на тази година. Истинските резултати от тях ще можем да ги видим в средата на 2020 година. Тогава ще можем да търсим решенията на конкретните проблеми. Човек трябва да има сериозна фантазия, за да открие в Закона за социалната помощ текстове, в които се говори за извеждане на деца от семействата. Няма нищо такова в този закон. Тези твърдения са един популизъм. По този закон има много строг контрол. Няма как да се говори и за кражба на средства по него", категоричен бе Минчо Коралски.
Сподели:

Коментари (0)

Застудява със студен вятър, дъждът от север ще се обръща в сняг

Застудява със студен вятър, дъждът от север ще се обръща в сняг

Температурите ще спадат и към 14 ч. ще са от минус 3° - минус 2° в североизточните до 8°-10° в крайните югозападни райони, в София – около 8°

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Вече са ясни тримата номинирани за европейски прокурор от България

Това са Димитър Беличев, Михаела Райдовска и Пламен Петков. Номинациите ще бъдат внесени за одобрение в Министерския съвет, след което ще бъдат изпратени на компетентните органи на Европейския съюз.

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

ЕК одобри финансиране по плана за отбрана на България по инструмента SAFE

Средствата се отпускат за Белгия, България, Дания, Испания, Хърватия, Кипър, Португалия и Румъния. Така страните ще могат спешно да подобрят военната си готовност и да придобият необходимото модерно отбранително оборудване.