11 Юни, 2026

Минчо Минчев: Ние сме евразийски народ, русофилството у нас е неизкоренимо

Проф. Минчо Минчев

Няма как Банев да направи евразийска партия от затвора, съобщи представителят на УС на Евразийския клуб

Няма как Николай Банев да направи партия от затвора. Смятам, че той си има достатъчно други големи грижи, за да тръгне да създава русофилска или евразийска партия. Но дори и да го направи, искам да попитам уважаемия заместник-главен прокурор Гешев криминален акт ли е учредяването на русофилска партия? Това заяви пред бТВ представителят на УС на Евразийския клуб проф. Минчо Минчев във връзка със слуховете, че Николай Банев има идея да създаде евразийска партия.

,,Никакви политически амбиции не е имало покрай създаването на Евразийския клуб. Банев просто искаше да направи просветно дружество, да се популяризира тази идея към Азия. Това не е престъпление'', сподели още той в студиото.

,,Евразийска Русия е алтернативното решение на Съветска Русия. Впоследствие евразийската идея от политическа се превърна в научна. Има десетки такива клубове и научни центрове у нас. Все пак не бива да забравяме, че ние, българите, заедно с унгарците сме единствените два евразийски народа в Европа, тъй като предците ни са дошли от Азия, заварили са тук траки и славяни и от тази симбиоза се е получила българската нация'', разясни проф. Минчев.

,,Мен ме интересува откога в България започва да се криминализира любовта към Русия? Трябва да се разбере, че русофилството у нас е неизкоренимо! В България русофобството никога няма да преобладава. С Русия ни свързват векове, не само Освобождението. България е играла значителна роля за развитието на руската държава и обратно'', заяви още той и добави, че в България около 80% от населението е русофилско според социологически данни.
Сподели:
С макет на паметника на съветската армия БСП намигат на Терзиев

С макет на паметника на съветската армия БСП намигат на Терзиев

Общински съветници на БСП връчиха днес на столичния кмет макет на МОЧА, с подтекста - да бъде възстановен омразния символ на съветска окупация на България

Ремонт променя движението на трамвайни линии в София до средата на август

Ремонт променя движението на трамвайни линии в София до средата на август

Трамваите по линии 6, 7, 12 и 27 ще се движат по променени маршрути до 13 август

Шефът на Националната здравна каса подаде оставка: Това е правилното решение

Шефът на Националната здравна каса подаде оставка: Това е правилното решение

д-р Петко Стефановски аргументира решението си с липсата на политическа подкрепа и възможност да работи спокойно, без да причинява трусове в системата

Коментари (0)