7 Декември, 2025

Минеков се скри от журналистите, отказа да отговаря на неудобни въпроси

Минеков се скри от журналистите, отказа да отговаря на неудобни въпроси

Велислав Минеков

Министърът на културата проф. Велислав Минеков избяга от изложба, за да не отговори на журналистическите въпроси, предаде БГНЕС.

По-рано днес президентът Румен Радев издаде поредица от укази, с които разпуска 48 Народно събрание и назначава ново служебно правителство. Единствената смяна в бъдещия служебен кабинет е тази на министъра на културата.

В галерия „Средец“ беше открита изложба за Васил Левски, на която проф. Минеков дойде буквално преди откриването. Той заяви пред репортера на БГНЕС, че знае какво ще бъде питан и няма да коментира. След края на церемонията министър Минеков с бърз ход напусна залата.

Припомняме, че в началото на тази седмица той даде пресконференция, на която се отчете за работата на повереното министерство. На нея той се оплака, че има много малко журналисти и обеща да отговаря на всички въпроси, които ще му бъдат зададени. Но така и не удържа на обещанието, след като се скри, когато научи, че е единственият министър, който не намери място в поредния служебен кабинет на Румен Радев.
Сподели:

Коментари (0)

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Запалиха светлините на коледната елха в Тетевен

Тържествена програма постави началото на Коледните и Новогодишни празници в града

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

Рибен фест! Министерството на земеделието "ни уреди" с африкански сом за Никулден

"Предлагат се и "единствените по рода си животворни перли – силноалкална среда, която бори киселината в нашия организъм“, научаваме от продавачите

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Бил Гейтс: Съкращаването на помощта доведе до трагичен ръст на детската смъртност

Намаленията означават, че броят на децата, които умират преди да навършат 5 години, се очаква да се увеличи до 4,8 милиона тази година, което е с 200 000 повече от 2024 г., според годишния доклад Goalkeepers на Фондацията „Гейтс“