21 Август, 2026

Министър Демерджиев: Рокадите в МВР не са свързани изцяло със случая "Семерджиев"

Министър Демерджиев: Рокадите в МВР не са свързани изцяло със случая "Семерджиев"
Иван Демерджиев

Рокадите в МВР не са свързани изцяло със случая „Семерджиев”. Това коментира в студиото на Нова ТВ вътрешният министър Иван Демерджиев, който уточни още, че са се „натрупали много инциденти”.

Той допълни, че предложенията за хората, които да бъдат сменени, са дошли от професионалното ръководство на СДВР.

Не мога да коментирам всяка едно уволнение на директорите на 7  РПУ-та в София . Не мога да твърдя, че има разпъване на чадър след като нямаме доказателства. Въведохме принципа да се търси отговорност от прекия ръководител, подчерта Демерджиев.

Цялата история около Семерджиев на мен не ми звучи реалистично. Има грубо нарушаване на протокола по задържане, но няма доказателства, че служителите нарочно са му позволили да се измъкне. По това време обаче не съм бил шеф на МВР и нямам представа каква организация е била създадена, посочи вътрешният министър. 

Демерджиев обясни, че няма проблем МВР- директорите по места да се срещат със знакови фигури, но това трябва да се случва само и единствено  в полицейските управление и  да бъде регламентирано. Ако тоз ред и правила за срещи бъдат нарушени, се налага санкция, коментира Демерджиев, визирайки директора на МВР-Кюстендил, който е бил освободен от длъжност по тази причина. 

Вътрешният министър коментира и проблема с тестовете на полицейските служители.

Тестовете за полицаите не е нито безобразие, нито унижение. Не споделям тази позиция. Тези хора, които излизат на пътищата, за да ловят пияни и дрогирани шофьори, нормално ли е да бъдат дрогирани, попита риторично вътрешният министър. 

Сподели:
Кирил Петков: : Арогантността на Иво Христов е просто евтин PR фокус

Кирил Петков: : Арогантността на Иво Христов е просто евтин PR фокус

Новосибирск победи Париж в главата на вицепремиера Иво Христов, за да скрие гафовете на кабинета на "Прогресивна България"

Оставиха в арреста бившия полицай Тодор Лапков, убил млад мъж с незаконна пушка

Оставиха в арреста бившия полицай Тодор Лапков, убил млад мъж с незаконна пушка

Младият мъж е застрелян с незаконна ловна пушка, а след това тялото му е разчленено и укрито. Според адвокатите на обвиняемия, той е действал в условията на неизбежна самоотбрана, защото е бил е нападнат от жертвата през нощта при опит за пореден грабеж.

Милиони в сметки, десетки имоти и огромни дългове: Какво декларират лидерите на партиите

Милиони в сметки, десетки имоти и огромни дългове: Какво декларират лидерите на партиите

Информацията се съдържа в имуществените декларации, подадени към Сметната палата

Коментари (0)