6 Декември, 2025

Министър Донев: Ще удължим мярката 60/40, ако бъде актуализиран бюджета

Министър Донев: Ще удължим мярката 60/40, ако бъде актуализиран бюджета

Гълъб Донев

Правителството има готовност да удължи до края на годината мярка 60/40 веднага след актуализацията на бюджета. Това каза социалният министър Гълъб Донев на парламентарния контрол.

"В момента се намираме на прага на четвъртата вълна от COVID пандемията. Министерството на труда и социалната политика полага всички усилия да подкрепи всички групи работещи, които няма да могат да упражняват своята дейност", каза социалният министър.

 С актуализацията на бюджета ще бъдат осигурени 430 млн. лв. за помощ за бизнеса, като 30 млн. лв. са за авиосектора. Очаква се по 60/40 до края на годината да бъде запазена заетостта за около 80 000 души средно на месец. "Самоосигуряващите се може да бъдат подкрепени за запазване на заетостта на наетите при тях хора и по мярката "Запази ме +", или по 75/ 0. Предвижда се да бъде запазена заетостта на около 60 000 души. По нея ще могат да кандидатстват и самоосигуряващите се, чиято дейност е ограничена от заповед на държавен орган, с която е преустановена дейността в определени икономически дейности.

Сподели:

Коментари (0)

КЗК с тежка констатация: Има изкривяване на пазара за храни у нас - от производство до търговия

КЗК с тежка констатация: Има изкривяване на пазара за храни у нас - от производство до търговия

Продукцията става все по-силно зависима от внос, а резултатът от това е осезаемо повишаване на цените за потребителите

Путин и индийския премиер са на разговори за търговията с оръжие и петрол

Путин и индийския премиер са на разговори за търговията с оръжие и петрол

Путин е на първа визита в Индия от четири години, чиято цел е да се засили търговията с важен купувач на руско оръжие и суров петрол, след като западните санкции засегнаха десетилетните връзки между Москва и Делхи

САЩ глобиха компания, обвързана с руски олигарх

САЩ глобиха компания, обвързана с руски олигарх

Според OFAC, Gracetown е създадена през 2006 г., за да управлява 3 луксозни имота в Ню Йорк и Вашингтон, които Олег Дерипаска е закупил по същото време