15 Януари, 2026

Министър Георгиев: Въвеждаме регулярни проверки за наркотици и други забранени вещества в затворите

Министър Георгиев: Въвеждаме регулярни проверки за наркотици и други забранени вещества в затворите

снимка: Фейсбук

Ръководството на ГДИН разработва план с мерки за подобряване на контрола при проверка на багаж и вещи, които се изпращат на лишените от свобода, включително и с в внедряването на нови технологични решения

"Мобилен телефон и наркотични вещества бяха открити вчера при извънредната проверка, която разпоредих на затвора в Пловдив и двете затворнически общежития от открит тип („Хеброс“ и „Смолян“)." Това написа на страницата си във Фейсбук министърът на правосъдието Георги Георгиев.

Той отбелязва, че общо 6 са претърсванията, извършени от началото на юли, а през юни – 8, включително и мащабна проверка на всички спални помещения едновременно. При тези акциите са открити 4 мобилни апарата и наркотични вещества. 

"По мое разпореждане в затворите и затворническите общежития на територията на страната се извършват постоянни проверки за притежание на забранени вещи. След установяването им проверките продължават за изясняване на начина на внасянето, включително и с образуване на дисциплинарни производство и налагане на наказания. 

През последния месец Главна дирекция „Изтърпяване на наказанията“ се включи в акцията на ГДБОП за разкриване на организирана престъпна група, ръководена от лишения от свобода Ал. Ковачев, изтърпяващ наказанието си в ЗОЗТ „Троян“. 

Ръководството на ГДИН разработва план с мерки за подобряване на контрола при проверка на багаж и вещи, които се изпращат на лишените от свобода, включително и с в внедряването на нови технологични решения.", информира министърът на правосъдието.

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Борисов прави това, което му заповяда Пеевски и нищо друго няма значение

Ивайло Мирчев: Борисов прави това, което му заповяда Пеевски и нищо друго няма значение

„Хората на протеста са истинската сила и ние разчитаме на тях“, каза още съпредседателят на ДаБГ. 

Асен Василев към  протеста: Трябва да опазим вота – иначе ни връщат „индийската нишка“

Асен Василев към протеста: Трябва да опазим вота – иначе ни връщат „индийската нишка“

. По думите му при въвеждането на скенери вместо машини контролът е само „на входа“, но не и „на изхода“ от тъмната стаичка.

Община Тетевен и Академията на МВР подписаха Меморандум за сътрудничество

Община Тетевен и Академията на МВР подписаха Меморандум за сътрудничество

Двете институции ще си сътрудничат в областта на образованието, което университетът предлага, като се предвиждат множество съвместни инициативи