17 Март, 2026

Министър Илков се срещна с протестиращи от сдружението "Ангели на пътя"

Министър Илков се срещна с протестиращи от сдружението "Ангели на пътя"

снимка: пресцентър МВР

По-тежки и бързи наказания, по-високи глоби, завишен контрол, отнемане на свидетелствата за управление на системни нарушители на пътя. Това са само някои от предложенията, които представиха пред министъра на вътрешните работи Атанас Илков представителите на сдружение "Ангели на пътя" по време на срещата им в МВР днес.

Родителите, загубили децата си при катастрофи с пияни и дрогирани шофьори отправиха искане за законови промени и по-строги наказания за "джигитите". Те потвърдиха пред министъра становището си, че мярката с отнемането на автомобилите на водачите, причинили инциденти в неадекватно състояние, работи и не бива да бъде отменяна. В допълнение предложиха тя да се прилага дори за водачите, превишаващи допустимата скорост. За системните нарушители на Закона за движение по пътищата те поискаха да се предвиди полагането на обществено-полезен труд. Представителите на Сдружението изразиха категорично несъгласие с предложенията за законови изменения 17-годишните да имат право да шофират, дори с придружител.

Министър Илков изрази готовност институцията да съдейства с всичко необходимо за намаляване на пътния травматизъм и подобряването на пътната безопасност. Участниците в разговора набелязаха основни мерки, съвместни събития и инициативи за намаляване до минимум на жертвите на пътя.
Сподели:

Коментари (0)

Да, България подаде сигнал за потенциални купувачи на гласове в цяла България

Да, България подаде сигнал за потенциални купувачи на гласове в цяла България

Списъците подробно описват лицата по отделните области на страната с техните собствени и фамилни имена, както и с прякорите, с които са познати в обществото

Пеевски: Ще поправим една несправедливост - хората повече да не плащат за проверка на електромерите си

Пеевски: Ще поправим една несправедливост - хората повече да не плащат за проверка на електромерите си

ПГ на ДПС-НОВО НАЧАЛО внася промяна, с която ще задължи КЕВР да извършва проверки, които да заплаща, на измервателните уреди, за да бъдат пресечени измамите с високи сметки за ток

Мениджърът на една от най-влиятелните компании в света: изкуственият интелект ще промени политическата и икономическата власт

Мениджърът на една от най-влиятелните компании в света: изкуственият интелект ще промени политическата и икономическата власт

Главният изпълнителен директор на Palantir Алекс Карп предупреждава, че изкуственият интелект може да промени икономическата и политическата структура на обществото. Според него новите технологии ще доведат до сериозни социални трансформации и рискове за демократичните системи.