7 Април, 2026

Министър Митов: МВР не може да е заложник на караници и политически битки

Министър Митов: МВР не може да е заложник на караници и политически битки

снимка: БГНЕС

Полицаите действаха в Бояна адекватно, спокойно, уравновесено, с разбиране на чувствителността на темата, за което искам да ги поздравя

Няма да позволя МВР да се ползва за политически цели. Това каза вътрешният министър Даниел Митов на брифинг в Областната дирекция на МВР в Добрич.

“Не може МВР да става заложник на разправии, караници и битки между отделни политически партии или фракции в политически партии”, допълни той, предаде БТА.

Митов коментира, че полицейските служители са реагирали на два сигнала в нощта на 12 април, когато униформени влязоха в сграда в квартал Бояна. “Единият сигнал от лица, свързани с политическа партия, а вторият сигнал е на собственика на имота. Полицаите са били там, за да изпълнят служебните си задължения и по закон инструкции не са им нужни. Аз съм следил ситуацията, не съм се намесвал, не съм давал никакви инструкции. Полицаите действаха адекватно, спокойно, уравновесено, с разбиране на чувствителността на темата, за което искам да ги поздравя”, каза още вътрешният министър.

На 12 април от Младежкото ДПС обявиха, че са били изведени от полиция от дома на Ахмед Доган в столичния квартал „Бояна“. Във видео, публикувано във фейсбук страницата ДПС Пресцентър, Валентин Тончев от ДПС-ДПС говори пред журналисти и казва, че са били поканени от Доган в имота, за да проведат Национален съвет на Младежкото ДПС.

Сподели:

Коментари (0)

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Търсят близки на висялото от балкон дете, за да станат приемно семейство и на 2-те деца

Тяхното настаняване в приемно семейство, което е готово да приеме двете деца едновременно е "изключително важно, за да може да се запази емоционалната връзка между тях", поясни служебният министър на труда и социалната политика Хасан Адемов

Как БГ шофьорите да доказват в чужбина, че са минали технически преглед?

Как БГ шофьорите да доказват в чужбина, че са минали технически преглед?

В края на 2025 година окончателното становище на Върховния административен съд отмени издаването на физически стикери за преминат технически преглед. В съответствие с европейска директива документите на хартия бяха заменени с електронни удостоверения.

Инициатива „Приеми ме“ търси приемни семейства, намалели с 20% за последните 5 г.

Инициатива „Приеми ме“ търси приемни семейства, намалели с 20% за последните 5 г.

Информационната кампания за популяризиране на приемната грижа е по проект, финансиран по Програма „Развитие на човешките ресурси“. Инициативата "Приеми ме" се осъществява с подкрепата на Българската православна църква.