1 Февруари, 2026

Министър Митов: Сайтове за продажба на наркотици и вейпове вече са блокирани, има задържани

Министър Митов: Сайтове за продажба на наркотици и вейпове вече са блокирани, има задържани

снимка: БГНЕС

Той изтъква, че това е "пряка заплаха" за здравето на младите и допълни, че "този порочен бизнес изисква категорични и решителни мерки", пред парламента и на президента Румен Радев ще бъде представен ясен и точен план за противодействие на тези негативни обществени явления

"Разпространението на наркотични и упойващи вещества сред децата и подрастващите определено е много тревожна тенденция не само за мен като министър на вътрешните работи, но и за цялото общество. Това е пряка заплаха за здравето и бъдещето на младото поколение, а борбата с този порочен бизнес изисква категорични и решителни мерки.

Това написа на страницата си във Фейсбук министърът на вътрешните работи Даниел Митов във Фейсбук. 

"Главна дирекция „Борба с организираната престъпност“ работи от дълго време за противодействие на продажбата и разпространението на вейпове с наркотично съдържание и вече има блокирани сайтове. Извършва се много работа по това да се установят къде се намират част от сайтовете, да се състави съответния списък и да се намери системно решение, така че подобни субстанции да не попадат в България. Големият проблем обаче е, че вече има хора, които забъркват подобни смеси и тук - в страната. Вече такива са заловени и ще бъдат обявени.

Пред парламента и на президента Румен Радев ще бъде представен ясен и точен план за противодействие на разпространението на вейпове от подобно естество и други наркотици сред нашите деца.", уверява силовият министър.

Сподели:

Коментари (0)

Рая Назарян: 1 февруари остава в нашата история като престъпление срещу идеала за свобода, което не трябва да забравяме

Рая Назарян: 1 февруари остава в нашата история като престъпление срещу идеала за свобода, което не трябва да забравяме

„С отбелязването на тази черна дата ние сме по-категорични от всякога, че това никога повече не трябва да се повтори", написа тя на профила си във Facebook

БНТ с нова прИмоция на Радев: Иво Христов го хвали,  „взривил координатната система“ на българската политическа класа

БНТ с нова прИмоция на Радев: Иво Христов го хвали, „взривил координатната система“ на българската политическа класа

Като държавен служител членът на Комисията за защита от дискриминация той няма право да извършва политическа пропаганда, но участието му в БНТ премина именно в тази посока

Румен Радев си тръгна безимотен от президентството, но тъщата забогатя

Румен Радев си тръгна безимотен от президентството, но тъщата забогатя

Желяза Илиева е придобила апетитен имот с. Иваняне край София, за 237 евро на кв. м.