7 Март, 2026

Министър Павлова се включва в дебата за бъдещия бюджет на ЕС в Брюксел

Министър Павлова се включва в дебата за бъдещия бюджет на ЕС в Брюксел

Лиляна Павлова

Дебатът относно следващата МФР ще бъде в центъра на вниманието и по време на Българското председателство

Министърът за Българското председателство на Съвета на Европейския съюз 2018 Лиляна Павлова ще вземе участие в конференция на високо ниво, посветена на Многогодишната финансова рамка (МФР) на общността след 2020 година - „ Shaping Our Future. Designing the Next Multiannual Financial Framework“. Форумът е днес в Брюксел.

В речта си за състоянието на Съюза от 13 септември 2017 г. председателят на Европейската комисия Жан-Клод Юнкер посочи, че ЕС се нуждае от бюджет, който да съответства на неговите амбиции и отговаря на бъдещите предизвикателства.

Дебатът относно следващата МФР ще бъде в центъра на вниманието и по време на Българското председателство. Страната ни декларира, че ще защитава традиционните политики и проектите, които ще имат добавена стойност за съюза, от които бърза и пряка полза ще имат гражданите,  които ще поддържат просперитета и сигурността на Европа, на новите държави членки и на Балканския регион.

В речта си пред форума министър Павлова ще наблегне на предизвикателствата, пред които е изправен Съюзът да постигне повече с по-малко, имайки предвид бюджет на общността, който след излизането на Великобритания ще е с около 10 милиарда евро годишно по-малко от настоящия, а предизвикателствата – повече. Сред тях са новите фондовете за миграция, сигурност и отбрана, борбата с климатичните промени и киберсигурността.

Няколко са събитията в следващите шест месеца, посветени на бъдещата МФР, сред които конференцията на високо равнище в София на 9 март 2018 г. В София е планирана да се проведе конференция на високо ниво за бъдещето на ЕСФ (Европейския социален фонд) на 15-16 февруари и форуми, посветени на кохезионната политика на 12 април (Съвет „Общи въпроси“ - кохезия) и 8 юни (конференция на високо ниво).

Сподели:

Коментари (0)

Асен Василев:  Позицията на Радев за Украйна е позорна

Асен Василев: Позицията на Радев за Украйна е позорна

По думите му около войната в Близкия изток се правят опити за насаждане на страх, но ситуацията трябва да се разглежда трезво и с реална преценка.

Пролетта плахо пристъпва: Слънчева събота, термометрите ще скочат до 18°

Пролетта плахо пристъпва: Слънчева събота, термометрите ще скочат до 18°

И морето, и планините ще бъдат приятни места за туризъм и отмора

ЦИК обяви линк, на който всеки може да провери дали фигурира в подписка за партия или коалиция

ЦИК обяви линк, на който всеки може да провери дали фигурира в подписка за партия или коалиция

Гражданите, които са открили името си в списъците на лица, подкрепящи регистрацията на политическа сила или независим кандидат без да са дали съгласие за това, могат да подават жалби до Комисията за защита на личните данни