16 Юни, 2026

Министър Павлова участва в Световния икономически форум в Давос

Министър Павлова участва в Световния икономически форум в Давос
Лиляна Павлова © EU2018BG

Като член на групата „Новите лидери на Европа“ (New Leaders for Europe Community), тя ще вземе участие в редица форуми

Министърът за Българското председателство на Съвета на ЕС 2018 Лиляна Павлова е на тридневно посещение в Давос, където ще вземе участие в Годишната среща на Световния икономически форум. 

Тази година форумът събира световните лидери в бизнеса, политиката и културата под мотото: „Да дадем общо бъдеще в един разединен свят“. 

Министър Лиляна Павлова ще проведе и редица двустранни срещи с представители на правителства на различни страни, както и водещи международни компании. Като член на групата „Новите лидери на Европа“ (New Leaders for Europe Community), тя ще вземе участие в редица форуми за обсъждане на събития, оказващи влияние върху регионалния и световен дневен ред, ролята и бъдещето на Европа в света. 

Министър Павлова е член и на работната група (Think-tank) за европейска политика, която е част от инициативата на Световния икономически форум „Нова концепция за Европа“. Инициативата има за цел да предложи пътна карта за бъдещите управленски модели и бъдещето развитие на Европа. В работната група участват и редица високопоставени представители на европейските държави и институции. В рамките на форума в Давос работната група ще представи доклад, обобщаващ идеи, предложения и виждания за бъдещето на Европа.
Сподели:
Бюджетната комисия одобри новия дълг до 3,8 млрд. евро

Бюджетната комисия одобри новия дълг до 3,8 млрд. евро

По време на дискусията депутати от "Продължаваме промяната", "Демократична България" и "Възраждане" настояха писмено да бъдат предоставени данни защо е необходим такъв лимит

Йотова с остър коментар за скандала със Скопие: Посегателство срещу България

Йотова с остър коментар за скандала със Скопие: Посегателство срещу България

Много се надявам, евродепутатите ще намерят време да кажат и за вчерашния инцидент с българските дипломатически автомобили, който е безпрецедентен, заяви президентът

Радев: Въведохме система за граждански мониторинг срещу злоупотреби с публични средства

Радев: Въведохме система за граждански мониторинг срещу злоупотреби с публични средства

Новата платформа със свободен достъп до обществените поръчки е разработена от Министерството на иновациите и дигиталната трансформация

Коментари (0)