Търсят се най-бързите железопътни, автомобилни, пристанищни и речни маршрути за доставки от и за Украйна
Украйна е важен партньор за България в регионалното сътрудничество в Черноморския регион. Това заяви министърът на транспорта и съобщенията Красимира Стоянова по време на среща с извънредния и пълномощен посланик на Украйна в България Н.Пр. Олеся Илашчук, съобщи ИА Фокус по информация на Министерството на транспорта и съобщенията.
"Съвместно с всички отговорни институции работим по улесняване на товарните превози и намирането на най-бързите логистични маршрути по железопътната, пристанищната, автомобилната и речна мрежи на страната“, допълни транспортният министър. Тя отбеляза, че заедно със съседните държави се осигурява свободен трафик за запазване нормалното функциониране на веригите за доставки от и до Украйна.
Сред темите на разговор беше осигуряването на безпрепятствено придвижване на украинските товари към ЕС по Коридорите за солидарност в България и използването на разрешителни за автомобилен превоз на товари. Министър Стоянова обясни, че разрешителните за 2025 г. вече са предоставени на украинската страна, а неизползваните разрешителни за 2024 г. са валидни до края на януари 2025 г.
Още от България
Ивайло Мирчев: Да каже Румен Радев коя олигархия точно е победена
Според него управленската програма на "Прогресивна България" свидетелства за точно обратното - прегрупирането на олигархията около новата власт
Надежда Нейнски: От програмата на Радев не разбрах каква иска да бъде България през 2030 година
Бившият външен министър е на мнение, че за България най-добрият начин да защитава националния си интерес е чрез демократичните съюзи, в които членува, защото така страната увеличава тежестта си в международните отношения
Наследството на „Кръв и чест“: Как британската неонацистка мрежа стигна до арестите в Пловдив
Как идеологията за превъзходство на бялата раса премина през десетилетия полицейски мониторинг в Лондон, за да се стигне до 18 ареста у нас