23 Декември, 2025

Министър Калин Стоянов: Рокадите в МВР не са по политически причини

Министър Калин Стоянов: Рокадите в МВР не са по политически причини

Калин Стоянов, снимка: БГНЕС

"Слагам хора, на които имам доверие"

"Директорите на МВР в страната не се махат по политически причини. Там, където има смени, слагам хора, на които имам доверие." Това заяви министърът на вътрешните работи Калин Стоянов пред журналисти, където представи новият директор на ОДМВР-Пловдив - Георги Чергов, предаде Дарик.

По думите му първите поставени задачи са превенция на подобни случаи, като този с убийството на Димитър Малинов в Цалапица.

"Разбирам хората. Действително те са гневни. Надявам се максимално бързо да разкрием престъплението и да намерим извършителя на убийството, да го доведем в България и да бъде изправен пред правосъдието." - изтъкна още Стоянов. Той допълни, че причината да има части на жандармерията там е да се извършат процесуални действия, да покрият района и да не се нарушава реда, тъй като ще има следствен експеримент.

Той отрече смените в областните ръководства да са свързани с местните избори. Също така отрече да се извършва чистка в системата на МВР. Стоянов отговори на предшественика си Иван Демерджиев, че в МВР кадрува министърът на вътрешните работи. "Ако по негово реме е кадрувал някой друг човек, това си е негов проблем", изтъкна още министърът.

"Не съм доволен от тяхната работа. Смятам, че има други служители, които ще надградят работата, която е свършена." - посочи още той.

"Има анализ на почти всички областни дирекции. Не съм взимал целенасочени решения. По-голямата част от работата е проверена. Поставих приоритети и критерии на министерството." - посочи още МВР министърът.
Сподели:

Коментари (0)

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Проф. Павлов: 2025 г. бе лоша за българо-македонските отношения, вината е на Скопие

Очаквам още по-голямо засилване на стремежа на режима на Мицкоски, подобно на Груевски преди години, да се разграничава историята на Македония от тази на България, което е някакъв абсурд от гледна точка на историческата наука, казва още историкът

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Румяна Коларова: Не изключвам МЕЧ, "Величие", "Възраждане" и БСП да работят за идеите на Радев

Политическият пейзаж в България отново се раздвижи след подадената оставка на кабинета

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

Весела Чернева: ЕС се отказа от замразените руски активи след като Макрон "предаде" Мерц

По думите на зам.-директора на Европейския съвет за външна политика България в Брюксел са били изненадани от колебливата позиция на България