5 Декември, 2025

Министър Тагарев посочи кой е "категоричният му приоритет"

Министър Тагарев посочи кой е "категоричният му приоритет"

Тодор Тагарев

Превъоръжаването на сухопътните войски изостава значително и това трябва да се поправи, категоричен е военният министър

"Превъоръжаването на Сухопътни войски е категоричният ми приоритет". Това заяви пред БНР министърът на отбраната проф. Тодор Тагарев и уточни:

"През годините бяха направени изключително много инвестиции, предимно във Военновъздушните сили (ВВС), имаме проект за строителство на два патрулни кораба, бяха направени някои инвестиции в специалните сили, но превъоръжаването на сухопътните войски изостава значително. Те са категорично основният ми приоритет".

По думите на проф. Тагарев прегледът на Инвестиционната програма за отбраната няма да забави стартирането на някои от големите проекти.

"Ако е необходимо повече време, при евентуално решение за преработване на програмата, не мога да кажа, че това ще е така, мога да стартирам процедурите за големите проекти, без да чакам прегледа на Програмата".

Министърът на отбраната посочи, че основният му екип в МО вече е окомплектован и работи.
Сподели:

Коментари (0)

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Желязков: Заделихме средства в бюджета за нова летателна техника за гасене на пожари

Сключени са договори за осигуряване на пожарни автомобили, безпилотни летателни средства, мобилни системи с голямо налягане и специализирано облекло

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

Борисов: Помолих Петкова да махне от бюджета това, с което не са съгласни бизнесът и синдикатите

По неговите думи ако се работи сериозно по приемането на проектобюджета, той може да бъде факт още преди празниците, но исканият вот ще забави този процес

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Кабинетът внася в понеделник коригирания проектобюджет в НС

Финансовият министър посочи какви ще са параметрите на план-сметката за 2026 г., след като бе постигнато съгласие между управляващи, синдикати и бизнес