5 Декември, 2025

Министърът на културата съгласен с Мартин Димитров да се сложи гербът на бившия партиен дом

Министърът на културата съгласен с Мартин Димитров да се сложи гербът на бившия партиен дом

Атанас Атанасов

Нямам нищо против да сложим герба на страната, заяви Атанасов

"Нямам нищо против да поставим герба на България на сградата на НС на пл. Княз Александър" I. Това каза министърът на културата Атанас Атанасов по време на парламентарния контрол в отговор на въпроса на Мартин Димитров от "Демократична България" за поставяне на герба на Република България на сградата на Народното събрание на пл. Княз Александър" I № 1 , предаде БГНЕС.

Мартин Димитров обърна внимание, че в момента стои старият комунистически герб на сградата на Бившия партиен дом. "Предвид войната в Украйна и използването на стари символи от Съветския съюз, ситуацията става още по-неадекватна и още по-странна", каза още Мартин Димитров в изложението по своя въпрос. Той обърна внимание, че по закон на входа на всяка държавна сграда трябва да стои официалният герб на Република България.

"Ще пропусна параграфите, където се обяснява юридически казуса. Мога да ви кажа единствено, че съгласно параграф единствен от заключителните разпоредби на Закона за герба на Р България изпълнението се възлага на Министерски съвет. Мога да ви кажа, че Министерство на културата ще съдейства в съгласувателната процедура за поставянето на герб на Р България на западната фасада на сградата на Народното събрание. Не съм икономист, не знам кой е най-евтиният и бърз начин да се направи това, но аз нямам нищо против", каза още Атанас Атанасов.
Сподели:

Коментари (0)

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Росен Желязков: При успешен вот на недоверие премиерът подава оставката на кабинета

Депутати от опозицията се опитаха да аргументират искането за оставката на министър-председателя

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Кметът на Враца: Протестът на "умните" и "грамотните" вАзрожденци разплака децата ми

Калин Каменов обеща да подаде сигнал в прокуратурата и да заведе дело за издевателствата над семейството му

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

ГЕРБ: Входираме в парламента искане за закриване на комисията "Сорос"

"Ако има вот на недоверие, ще има един ден за дебати, после за гласуване, така процедурата по бюджета ще бъде отпратена чак към Коледа и Нова година", заяви лидерът на партията Бойко Борисов