22 Юли, 2026

Минеков уволни снахата на Петьо Блъсков по имейла

Минеков уволни снахата на Петьо Блъсков по имейла
Евгения Блъскова

Евгения Блъскова, съпруга на сина на Петьо Блъсков, е била уволнена от Министерството на културата, съобщава „Площад Славейков“. Тя е била отстранена на 1-ви ноември, но е научила за заповедта на министъра случайно вчера, обясни пред медията Блъскова.

Преди седмица Блъскова, която paботи като ръководител на сектор „Култура и аудиовизия" към постоянното представителство на България в Брюксел, е изпратила електронно писмо с молба за одобряване на редовен годишен отпуск. Получила отговор едва вчера, точно когато Министерството на културата извеждаше от сградата на Музея на социалистическото изкуство редакцията на в. „Труд". В писмото работодателите ѝ от МК са заявили, че няма да получи отпуск, защото от 1-ви ноември вече не е на работа в министерството, твърди Блъскова.

Тя не е получавала заповед за уволнение и в продължение на повече от месец работи, без да ѝ е съобщено за освобождаването ѝ. През август със заповед на министъра на културата е била прекратена командировката и в Брюксел, допълни Евгения Блъскова. Тогава тя е обжалвала съдебно заповедта и съдът е замразил прилагането и, докато излезе съдебно решение. Междувременно Министерството на културата е спряло всички присъщи за работата на Евгения Блъскова разходи - наеми и допълнителни средства. Г-жа Блъскова обаче е получавала редовно заплатата си по трудов договор като служител на министерството. В момента тя продължава да работи на поста си в Брюксел, защото няма връчена заповед за освобождаване. 
Прекият и началник Петър Миладинов, шеф на международния отдел в Министерството на културата, заяви пред „Площад Славейков", че този въпрос може да бъде коментиран само от пресцентъра на министерството, защото „приетата организация на работата е такава". Потърсена от журналист, шефката на пресцентъра на Министерство на културата Евелина Кирилова заяви, че не познава случая и не може да го коментира, преди да го проучи в юридическия отдел. 

Сподели:
НС прие на второ четене законопроекта за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2026 г.

НС прие на второ четене законопроекта за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2026 г.

За тази година за изплащане на всички видове пенсии и добавките към тях са предвидени 13,503 млрд. евро, което е със 1,179 млрд. евро повече спрямо 2025 г. 

МС одобри предложение за минни ловци и Меморандум за разбирателство с военните министерства на Кралство Белгия и Кралство Нидерландия

МС одобри предложение за минни ловци и Меморандум за разбирателство с военните министерства на Кралство Белгия и Кралство Нидерландия

Проектът предвижда придобиването на общо седем кораба тип „минен ловец. Те разполагат със съвременно оборудване за откриване, класифициране, идентифициране и унищожаване на мини и миноподобни обекти

В Беларус: Нападение от страна на Украйна вече не се подготвя

В Беларус: Нападение от страна на Украйна вече не се подготвя

Това заяви министърът на отбраната на страната Виктор Хренин пред журналисти. По думите му, беларуските военни следят внимателно дейността на въоръжените сили на страните от НАТО

Коментари (0)