15 Януари, 2026

Министерството на отбраната ще предложи България да даде генератори на Украйна

Министерството на отбраната ще предложи България да даде генератори на Украйна

Кметът на украинския град Нетешин отправи писмена молба

Министерството на отбраната ще предложи България да предостави генератори на Украйна, предаде БНР. Това ще е следващото искане към парламента, посочи заместник-министърът на отбраната Катерина Граматикова.  

"Ако бяха отправени подобни искания по дипломатически канали, тук в Министерството на отбраната, и Българската армия направи разчет, установи определени количества, с които можем да помогнем към настоящия момент. В момента сме в процедура да изготвим необходимите документи и да ги предоставим на вниманието на Народното събрание." - каза тя.

Проверка на вестник "Сега" в края на ноември установи, че Министерството продава 40 генератора чрез Софийската стокова борса, но не ги дарява на нуждаещата се Украйна.

От публикацията става ясно дори, че кметът на украинския град Нетешин е питал писмено министерството за предоставянето на генераторите.
Междувременно съобщението за търга беше свалено от предприятието "Снабдяване и търговия" на МО.  

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.