26 Август, 2026

Минск призна за арестувани работници от завода за трактори

Минск призна за арестувани работници от завода за трактори
Олга Чемоданова

Властите в Беларус потвърдиха, че наистина има арестувани работници от завода за трактори в Минск, осъществени в сряда сутринта, предава ТАСС, като се позовава на съобщение от говорителя на беларуското вътрешно министерство Олга Чемоданова.

Тя потвърди, но без да дава допълнителна информация. По-късно в една от социалните мрежи, Чемоданова допълни, че сряда сутринта в един от заводите на Минск е имало нерегламентирано масово мероприятие. Неговите участници са попречили на служителите на завода да стигнат до работните си места. Вследствие полицията е отблъснала тълпата и задържала двама от най-активните демонстранти.

По-рано в сряда, един от координаторите на работниците в завода разкри, че някои от служителите са излезли в отпуск на свои разноски, като символ на недоволство и съпричастност с протеста, като поради това те са били задържани. Според очевидци, на демонстрацията е имало не само служители на завода, но и обикновени граждани. Към момента пред сградата няма демонстранти, макар наблизо да са разположени патрули на полицията, но обстановката е спокойна. В същото време на медиите бе съобщено, че заводът работи.
Сподели:
САЩ обявиха Palestine Action за глобална терористична групировка

САЩ обявиха Palestine Action за глобална терористична групировка

„Политическият тероризъм няма място в нашето общество и ние ще продължим да прекъсваме финансовите източници на тези групировки, докато не бъдат елиминирани“,

В Норвегия арестуваха 16-годишен за подготовка на терористичен акт срещу детска градина

В Норвегия арестуваха 16-годишен за подготовка на терористичен акт срещу детска градина

Момчето е отправяло заплахи в различни социални платформи

Meta забранява Facebook и Instagram за тийнейджъри - могат да използват платформите по два часа на ден

Meta забранява Facebook и Instagram за тийнейджъри - могат да използват платформите по два часа на ден

Главният прокурор на Калифорния Роб Бонта определи мерките като „реална промяна, истинска прозрачност и действително приложими механизми за защита на децата“

Коментари (0)