2 Май, 2026

Мира Радева: Твърдо се върви към кабинет, но не очаквам лидерите, подали оставки, да се идентифицират с него

Мира Радева: Твърдо се върви към кабинет, но не очаквам лидерите, подали оставки, да се идентифицират с него

Най-накрая ще видим дебат между един военен и интелектуалец, казва още социологът

Твърдо се върви към сформиране на редовен кабинет. Това коментира социологът Мира Радева, в интервю за “Фокус“.

Тя обаче допълни, че лидерите на партии, които подадоха оставки, нямат особено желание публично да се идентифицират с него.

„Според мен, това масово отдръпване на лидерите, подаване на оставки, показва много ясно едно: цялата отговорност и цялата власт се прехвърля върху Кирил Петков и Румен Радев“, отбеляза Мира Радева. По думите на социолога, „Продължаваме промяната“ е пропрезидентската партия.

„И Корнелия Нинова така съвършено ясно го заяви. Така че имаме нов политически субект. Между впрочем трябва да обърнем внимание – това е първият президентски проект като партия, който успя да заработи. Досега в крайна сметка много случаи имаше когато президентите се ангажираха или се опитваха да направят такова нещо и всеки път не успяваха – този път Румен Радев успя“, посочи Радева.

Предстои ни интересен втори тур, прогнозира социологът и добави: „Най-накрая ще видим дебат между един военен и един академичен човек. Военният при всички случаи като обществен образ е по-близо до българите спрямо интелектуалеца – в това няма никакво съмнение“, допълни Мира Радева.

Сподели:

Коментари (0)

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Мартин Димитров: Асен Василев собственоръчно разцепи ПП и ДБ - предупредихме го да не го прави

Димитров подчерта, че след този развой „Демократична България“ трябва ясно да поеме по собствен път и да се утвърди като силна дясна политическа сила

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Кабинет в сянка: само Румен Радев знае имената на новата власт

Списъкът с министри се пази в тесен кръг, докато в публичното пространство циркулират имена за ключови ресори – от финансите до вътрешните работи

С тържествена заря-проверка в Панагюрище отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание

С тържествена заря-проверка в Панагюрище отбелязахме 150-годишнината от Априлското въстание

Ритуалът, считан за най-тържествената форма на военен церемониал, отдаде почит на личностите, посветили живота си на свободата на България