Палестинската служба за гражданска отбрана в региона съобщи за атаки на артилерия и танкове в района на град Хан Юнис, в южната част на анклава, има четири жертви
Израелската армия обяви днес, че е възобновила бойните си действия в ивицата Газа, предаде Ройтерс, като се позова на официално изявление на израелските Сили за отбрана за елиминиране на заподозрени в анклава.
Ликвидираните субекти са "били забелязани да поставят взривно устройство в северната част на ивицата Газа", се казва в армейското съобщение. Израелските военновъздушни сили са нанесли удар по подозрителните лица с цел отстраняване на заплаха", се уточнява в съобщението, цитирано и от Франс прес и БТА.
По-рано днес Ройтерс предаде, като се позова на здравни работници в ивицата Газа, че при израелски обстрел са загинали четирима души. А преди това палестинската служба за гражданска отбрана в ивицата Газа съобщи за израелски обстрел днес от артилерия и танкове в района на град Хан Юнис, в южната част на анклава, информира Франс прес.
"Артилерийски обстрел и залпове от танкове бяха насочени срещу Абадан ал Кабира, източно от Хан Юнис", се казва в краткото изявление на гражданската отбрана на Газа, цитирано от АФП.
Тази нощ изтече 42-дневният първи етап от сключеното споразумение за прекратяване на огъня в ивицата Газа между Израел и радикалната палестинска групировка "Хамас".
Израел спря рано тази сутрин достъпа на хуманитарна помощ до крайбрежната територия и предупреди, че "ще има още последствия".
Още от Свят
Представители на "Хизбула" и "Хамас" се срещнаха в Техеран с иранския външен министър
"Хизбула" бе представена от висши членове, сред които бившия министър Мохамед Фнейш и депутати, съобщи свързаната с ливанското движение телевизия "Ал Манар".
Майкъл Наки: Юни се превърна в рекордно неуспешен месец за армията на Путин
И двете страни, с редки изключения, настъпват чрез проникване между вражеските позиции, защото непрекъсната фронтова линия отдавна не съществува
Отмениха парада в САЩ за 4 юли поради екстремни горещини във Вашингтон
Прогнозите са, че температурите в окръг Колумбия ще се повишат до 45 градуса по Целзий през деня