Местата, на които ще се инвестира са над 200, над 20 точки, в които има спешни екипи
ЕС е решил да подари на нашата страна 84 милиона евро, за да се обнови системата на „Спешна помощ”. Това заяви д-р Милослав Ненков, зам.министър на здравеопазването.
По този проект се работи от много години, това всъщност са предпроектни процедури. Местата, на които ще се инвестира са над 200, над 20 точки, в които има спешни екипи. В Министерството на здравеопазването е извършена огромна работа. Всички тези точки са обходени, видяно е от какво имат нужда, видяно е какво е оборудването и в момента се готви документацията, за да стартира този проект. През декември трябва да подадем документите за да стартира той официално, обясни Ненков.
Няма да има лимит на ражданията, както няма лимит на дишането, пошегува се той във връзка със слмуховете. Не може една родилка да ражда и ние да й кажем да дойде другия месец, обясни той.
Още от България
НС прие на второ четене законопроекта за бюджета на държавното обществено осигуряване за 2026 г.
За тази година за изплащане на всички видове пенсии и добавките към тях са предвидени 13,503 млрд. евро, което е със 1,179 млрд. евро повече спрямо 2025 г.
МС одобри предложение за минни ловци и Меморандум за разбирателство с военните министерства на Кралство Белгия и Кралство Нидерландия
Проектът предвижда придобиването на общо седем кораба тип „минен ловец. Те разполагат със съвременно оборудване за откриване, класифициране, идентифициране и унищожаване на мини и миноподобни обекти
В Беларус: Нападение от страна на Украйна вече не се подготвя
Това заяви министърът на отбраната на страната Виктор Хренин пред журналисти. По думите му, беларуските военни следят внимателно дейността на въоръжените сили на страните от НАТО